Hendek İnşaat Tadilat

İddialara cevap veren Hendek Muhtarlar Derneği Başkanı , Muhtarların istifası ile ilgili haberin muhatabı olan Gazetecileri  davet etmek yerine diğer basın mensuplarını çağırması basın mensupları arasında da ayrımcılık mı yapılıyor sorusu kafalarda oluştu.

Hendek muhtarlar Derneği Başkanı İsmet İskefiyeli daha önce ben ve bir gazetecinin haberleştirdiği Muhtarlar istifa ediyor haberimize basın toplantısı yaparak cevap vermiş.  Basın toplantısına konunun muhatabı olan ben ve diğer gazeteci davet edilmezken, Konunun muhatabı olmayan basın mensuplarının davet edilmesi kafaları karıştırdı.

Ayrımcılık yapmadığını ifade eden Muhtarlar Derneği Başkanı daha önce yaptığımız habere cevap verilmesi ile ilgili Basın toplantısının yanı sıra Muhtarlar Derneğinin verdiği iftara da bazı basın mensuplarının davet edilerek diğer basın mensupları davet edilmemesi ile Basın mensupları arasında da ayrımcılık mı yapılıyor sorusunu kafalarda oluşturdu.

Bu davranışın ayrımcılık olup olmadığını kamuoyunun takdirine sunuyoruz.

Bu bilgileri vermemizin ardından Hendek Muhtarlar Derneği tarafından konunun muhatabı olmayan Basın mensubu arkadaşımızın haberleştirdiği Hendek Muhtarlar Derneği Başkanının Basın açıklamasını yayımlıyoruz.

İskefiyeli açıklamasında, 31 Mart günü yapılan Genel Kurul sonrası Hendek Muhtarlar Derneğinin 1 tane Başkanı değil, 91 tane Başkanı diye söyledim ve bugün yine aynısını söylüyorum. Son günlerde bazı Basın organlarında yer alan “Muhtarlar Derneğinde yaprak dökümü başladı” şeklindeki ifadeler tamamen asılsızdır diye konuştu.

Değil Başkanlıktan, Muhtarlıktan bile istifa ederim

İskefiyeli, Dernekler Kanununda kişilerin Derneğe girme ve çıkma hakları yasalar ile belirlidir. Kişiler istediği zaman üye olabilir, istediği zaman üyelikten çıkabilir. Fakat iddiada bulunan Muhtar arkadaşımız S.U., Muhtarlar Dernek Başkanı bizlere taraflı davranıyor, oy verenlere ayrı vermeyenlere ayrı davranıyor gibi açıklamaları var.

Buradan iddia ediyorum ki, bu Muhtar arkadaşımız S.U. haricinde 90 Muhtarın içerisinde başka bir arkadaşımız “S.U. doğru söylüyor, bu doğrudur. Dernek Başkanı aynen bu şekilde davranıyor diyerek tasdikleyen bir arkadaşımız olursa”, açık ve net söylüyorum bırakın Hendek Muhtarlar Derneğini, Hendek Yenimahalle Muhtarlığını bile bırakırım diye konuştu.

Hendek Muhtarlar Derneği 91 kardeşten oluşur

Hendek Muhtarlar Derneğinin Fikri Konuk zamanında kurulduğunu dile getiren İskefiyeli, ardından Hüseyin Baylan uzun yıllar burada Dernek Başkanlığı yaptı, bugün ise İsmet İskefiyeli yapıyor. Yarın Ahmet yapacaktır, öteki gün Mehmet yapacaktır. Hendek Muhtarlar Derneği hiç kimsenin babasının çiftliği değildir. Buraya gelen insan 91 kişinin hak ve hukukunu koruyabilmek için Kurum ve Kuruluşlarla, birlik ve beraberlik içerisinde çalışmalıdır diye konuştu.

İddiaları belgeleri ile ispatladı

3 ay geçmesine rağmen istifalarımız kabul edilmedi, program ve yemeklere çağırılmadık diyen arkadaşlarımız ile ilgili tüm bilgiler burada diye konuşan İskefiyeli, İstifalarımızı kabul edilmedi diyen S.U. isimli arkadaşımızın istifa dilekçesi 05.05.2015 tarihinde geldi buyurun belgesi. Ardından 13.05.2015 günü Hendek Muhtarlar Derneği Yönetim Kurulu toplandı ve S.U. arkadaşımızın istifası kabul edildi, 14.05.2015 günü kendisine iadeli taahhütlü tebligat ile gönderildi. Yapılan tüm işlemler Yönetim Kurulu Karar Defterimizde de tarihi tarihine yazılıdır diyerek iddiaların asılsız olduğunu dile getirdi.

Hendek Muhtarlar Derneği Başkanı İsmet İskefiyeli, bizler Muhtarlar olarak 78bin kişiyi temsil ediyoruz. Bizler Hendek Kaymakamlığı ve Hendek Belediye Başkanlığı’nın arkasından gelen 3. Büyük Sivil Toplum Kuruluşuyuz ve bunun bilincinde hizmet vermek için mücadele ediyoruz.

Kırgınlıklar ve yanlışlıklar her Ailede olabilir ama bunları Aile içerisinde çözmek gerekir. Biz herkese eşit mesafede yaklaşmaya gayret gösteriyoruz diyerek sözlerini sonlandırdı.