Hendek Vadi Emlak

Öğrencileri cami önünde Uzuncaorman mahallesi Muhtarı Mehmet Civelek ve İmam Yusuf Semiz karşıladı.

Okul öncesi dönemde değerler eğitimi ve inanç eğitimi çok büyük önem arz etmektedir.  Soyut olan bu kavramların somutlaştırılarak öğrencilere sunulması gerekmektedir. Somutlaştırmanın en kısa ve öz hali ise gezerek görerek öğrenmedir. Köy Muhtarı ve Cami imamı  çocukları sıcak, samimi ve içten karşılayıp misafir ettiler. İmam Yusuf Semiz Çocuklara caminin bölümlerini tanıtıp bildikleri duaları ve kendi söylediği duaları mikrofonla tekrarlattırdı.

Okul Müdürü Abidin Dayıoğlu yaptığı açıklamada ‘’Değerler Eğitimi kapsamında öğrencilerin kişiliklerinin ve inançlarının hızlı bir şekilde geliştiği bu kritik dönemde inanç eğitiminin küçük yaşta benimsetilerek yarının inançlı, karakterli, sağlam kişilikli erdemli ahlaklı nesillerin yetiştirilmesi yönünde uygulanan  kurs programı kapsamında yapılmasını hedeflediğimiz  alan gezilerimize ilk olarak cami tanıtımı ile başlangıç yaptık. İleri günlerde; sevgi, güven, özgüven, sorumluluk, barış, adalet, dürüstlük, yardımlaşma ve işbirliği, hoşgörü, vatandaşlık, mutluluk, başarı, özgürlük, empati, etkili iletişim, sabır, özdenetim, vefa, hijyen ve sağlıklı yaşam, Dini Bilgiler (Allah Sevgisi, Kuran-ı Kerim’e Giriş) Konularını içine alan eğitim programı doğrultusunda eğitim amaçlı başka alan gezilerini de uygulama gayreti içinde olacağız’’ dedi.

Ziyaret sonunda Muhtar Mehmet Civelek çocuklara kek ve meyve suyu ikram etti. Değerler Eğitimi Öğretmeni Hacer Yılkın ve Cami İmamı Yusuf Semiz hazırlamış olduğu tesbihleri Çocuklara hediye ettiler.  Çocukların birçoğu ilk kez girdikleri camiden mutlu ve heyecanlı bir şekilde ayrıldılar.