Hendek İnşaat Tadilat
AK Parti Sakarya Milletvekili Hasan Ali Çelik, AK Parti Hendek İlçe Başkanı Ali Kemal Sofu,Sakarya İmalatçılar Birliği (SAMİB) Başkanı Metin Kar eşliğinde, olağan düzenlenen Birlik Üye Kuruluşları ziyaretine katıldı.

Hendek’te kurulu Sakarya 2. Organize Sanayi Bölgesinde faaliyetlerini sürdüren ISILSAN Makina ,RAD-TEK radyatör metal  ve Çakmak Vinç Fabrikalarını ziyaret eden heyete eşlik eden Hasan Ali Çelik, AK Parti Hendek İlçe Başkanı Ali Kemal Sofu üretim tesislerini dikkatle inceledi.

Üretim safhalarının tamamı hakkında bilgi alan Çelik,“Sakarya’nın üretim kapasitesini ve kabiliyetini bilmek,geleceğimizi tesis etmekte büyük bir önem arzetmektedir. Sanayicilerimizin birbirlerine yaptıkları ziyaretler ve bilgi paylaşımında bulunmaları, birbirlerinin kapasite ve kabiliyetleri konusunda bilgi edinmeleri, gelecek vizyonu için atacağımız adımların daha sağlıklı olmasına vesile olacaktır.” dedi.

Bu bağlamda SAMİB başkanı Metin Kar da,Makine İmalatçıları olarak İhtisas Organize Sanayi Bölgesi kurmanın öneminin altını çizerek, Hasan Ali Çelik’e bu çalışmalarında kendilerine verdiği destekten dolayı teşekkür etti.

Metin Kar “Makine İmalatçıların ortak ihtiyaçlarına cevap verecek Türkiye’deki öncü Makine İmalatçılarının da cazibe merkezi olacak İhtisas Sanayi Bölgesi için çalışmalarımız hızla devam ediyor. Bu çalışmanın Sakarya’ya kazandıracağı katma değer, Sakarya’nın geleceğine ışık tutacak ve bölgemiz Türkiye’nin Makine İmalat üssü olacaktır.” dedi ve ilave etti,“Bu çalışmalarımızın her safhasında yer alan ve bize desteklerini esirgemeyen Sayın Vekilimize teşekkür ediyoruz.”

Sanayi kuruluşların ziyareti ardından bir değerlendirme toplantısı yapan heyet İhtisas Organize Sanayi Bölge kurma konusundaki girişimlerinden ve varılan nokta hakkında heyet üyelerine bilgi verildi. Sakarya’da İhtisas OSB için ön talepleri de başlattıklarını söyleyen Metin Kar yoğun talebin kendilerini memnun ettiğini kaydetti.

Hasan Ali Çelik “Öncelikle İşletme sahiplerini kutluyorum ve ziyaret ettiğimiz fabrikalarda gösterilen gayretleri takdir ediyorum. Artan kapasitelerini karşılayacak fiziki alan sıkıntılarını bizzat görme şansımız oldu ve İhtisas OSB’nin kurulmasının faydalı olacağı kanaatindeyim ve çalışmalara desteklerimiz yasaların ve yönetmeliklerin el verdiği çerçevede sürecek” dedi.