Hendek İnşaat Tadilat

 MHP Milletvekili Adayı Zihni Açba, MHP Karasu ilçe başkanı Ekrem Yiğit ,Yönetim Kurulu üyeleri ve Belediye Meclis Üyeleri ile birlikte Muhtarlar ile düzenlenen kahvaltı programının ardından Kızılcık, Kurudere , Paralı, Kısık, Darıçayırı, Akkum ve Karapınar mahallelerinde vatandaşlarla bir araya geldi.

Yoğun program

Milliyetçi Hareket Partisi Karasu İlçe Teşkilatı tarafından organize edilen programlara katılmak üzere ilçeye gelen Zihni Açba ilk olarak Karasulu muhtarlar ile bir araya geldi. Kahvaltılı toplantıda muhtarların sorunlarını dinleyen Açba daha sonra Kocaali'deki cenazeye geçerek cenaze sahiplerine taziyede bulundu.

Büyükşehir yasası kalkacak

Seçim çalışmalarına Karasu’lu muhtarlarla kahvaltı ederek başlayan Zihni Açba kahvaltı sonrasında bir süre muhtarların sorunlarını dinledi. Muhtarların su sayaçları ile ilgili dertlerinin MHP İktidarı döneminde sona ereceğini söyleyen Açba, "Bunların büyükşehir yasasını çıkarmalarındaki temel amaç köylerden merkeze oy devşirmekti. Şimdi ise köy tüzel kişiliklerine ait arsaların peşine düştüler. Büyükşehir yasasında vatandaşın lehine olan hiçbir şey yok" dedi.

İnsanları ayrıştırıyorlar

Daha sonra Paralı mahallesi ziyaretinde bulunan Zihni Açba burada kendisine yöneltilen bir soru üzerine, Kürtlerle bin yıllık kardeşliklerinin olduğunu  dile getiren Açba, "Benim köyümün üç tarafında Kürt vatandaşlarımızın ağırlıkta yaşadığı köyler var. Bunların hiçbiri ile bizlerin arasında  bir sorun yok. Kardeşçe yaşıyoruz. Ancak aramızı bozmak isteyenler bizi etnik olarak ayrıştırmaya çalışıyor. Bizim coğrafyamızda tüm Avrupalı devletlerin gözü var. Bunun için bizi etnik olarak ayrıştırmaya çalışıyorlar. Oysa bizim ayrıştırılmaya değil birleşmeye ihtiyacımız var. Bu birleştirmenin tek adresi MHP’dir " dedi.

Ev ziyaretleri

Kısık mahallesinde ev ziyaretlerinde bulunan Açba ve beraberindekilere , ev hanımları hazırladıkları yöresel yemek ikram ettiler. Ev hanımları ile sohbet eden Milletvekili Adayı Zihni Açba Milliyetçi Hareket Partisi döneminde kadınların daha fazla sosyal haklara sahip olacaklarını anlattı ve hanımların seçim sonucunu değiştiren çok önemli bir güce sahip olduklarını dile getirdi.

Yeniden belde olacaksınız

Açba daha sonra Darıçayırı mahallesinde vatandaşlarla bir araya geldi. Darıçayırı'nın yeniden belde olmayı hak ettiğini söyleyen Açba, "Sizi belediyelikten alıp mahalleye dönüştürdüler. Kendi belediyenizden hizmet alma kolaylığınızı elinizden alıp sizi Karasu Belediyesi ve Büyükşehir Belediyesi'nin kucağına attılar. Biz bunu değiştireceğiz " dedi.

Sizin aranızda olmak her makamın üstündedir

Akkum mahallesine de konuk olan Açba burada vatandaşların sorunlarını dinledi. Yaklaşık bir saat boyunca kahvede vatandaşlarla sohbet eden Açba, "Milliyetçi Hareket Partisi Milletvekili Adayı olarak size şu kadarını söyleyeyim: Ben milletvekili olmadan önce de sokaklarda rahatça geziyorum. Allah nasip eder de milletvekili olursam yine sokaklarda rahatça gezeceğim. Başı dik bir şekilde sizin aranızda olmak her türlü makamın üstündedir. İktidar partisi son 13 yılda 16 milletvekili çıkardı. Bunların kaç tanesini sayabilirsiniz? Hangisi ne hizmet verdi? Hangisi yarın sizin aranızda dolaşabilecek? Bu sorulara yanıt verin sonra oyunuzu öyle kullanın" dedi.

Son durak Karapınar

Karapınar Temsilcisi Oğuzhan Öztürk'ün evine konuk olan Açba mahalle sakinleri ile sohbet etti.

Ev ziyareti sonrasında mahalle sakinleri ile hatıra fotoğrafı da çektiren Açba daha sonra mahalle kahvesinde vatandaşlarla sohbet etti. Belediye Meclis Üyeleri Muharrem Kara, Mehmet Çatalbaş, Hakan Özmen, Selver Özdemir, Ferhat Ekşi ve Fatih Şentürk'ün katıldığı program Karapınar'da sona erdi. Açba Karapınar'dan havai fişekler atılarak uğurlandı.