MHP Lideri Devlet Bahçeli’nin gündeme taşıdığı HDP’nin kapatılması konusunda açıklamalarda bulunan Akar, şunları ifade etti:
Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli Beyefendinin son beyanında işaret ettiği üzere, terör örgütü PKK’nın siyasi uzantısı olan HDP’nin kapatılması konusu, Türkiye’nin bölgesinde verdiği mücadelenin neticelenmesi adına siyasi alandaki kazanımın izdüşümüdür.
Bilindiği üzere; PKK, Marksist-Leninist ideoloji üzerine kurulmuş sol menşeli bir terörist örgüt olarak yaklaşık 40 yıldır milletinize her anlamda zarar vermekte, vatan evlatlarının şehadetine sebep olmaktadır. Son dönemde bölgemizdeki ABD varlığı ile işbirliği içinde olan bu örgüt, kuruluşundaki söylemden uzaklaşmış olmasına rağmen amacından vazgeçmemiş olup Türkiye’nin toprak ve millet bütünlüğünü parçalamak suretiyle bir terör devleti kurmak adına eylemlerine devam etmektedir.
MİLLETİMİZ GERÇEK YÜZLERİNİ GÖRECEKTİR
Türkiye’nin terörle mücadele anlamında kazanmış olduğu askeri başarıların yanında siyaseten de teslimiyetsiz bir tavır içerisinde oluşu, bölgemizde yeni bir yapılanma hedefleyen ülkelerin planlarını boşa çıkarmak adına önemlidir.
Zira terörist eylemlerle bileği bükülmek istenen Türkiye siyaseten de teslim alınmak istenmiş ve emperyal çıkar döngüsüne payanda kılınarak yok olma tehdidi ile baş başa bırakılmıştır. Bu gerçeklik karşısında verdiği varlık mücadelesinden askeri alanda başarıyla çıkabilmiş olan Türk milletinin bu başarıyı kalıcı hale getirmek adına siyasi alanda da başarı kazanması zaruridir.
Siyasi alandaki başarı, iç siyaset alanındaki terör uzantısı siyasi yapıların ve onlarla işbirliği halinde olan siyasi partilerin, türlü maskeleme faaliyetlerine rağmen gerçek yüzlerini milletimize göstermek suretiyle milli iradenin tertemiz bir şekilde oluşmasıyla mümkün olacaktır.
ZEHİRLİ HAPLARI ŞEKER KABINDA SUNUYORLAR
Bu anlamda iç siyasetteki aktörleri de uluslararası alanda buldukları destekten bağımsız düşünmemek gerekir. Zira emperyalist emellerin tezahürü olarak siyaset üreten ve Türk milletini elde ettiği kazanımlardan geri döndürecek zehirli hapları şeker kabında sunarak riyakâr ve hain tavırlarından vazgeçmeyen zillet mensupları, siyasetlerini Türkiye’nin başarısızlığı ve milletimizin sıkıntılı hale düçar olması fikri üzerine bina etmiştir.
HESAP EDEMEDİKLERİ MİLLETİMİZİN DİRAYETİ
Ancak, bu hallerde toplumsal karşılık bulacaklarını bilen ve bu hallerden beslenen müflis zihniyetin imdadına ise küresel sahipleri koşarak uşaklarına siyasi oyun alanı açmakta ve böylece bölgesel çıkarlarına ulaşmayı da hedeflemektedir. Hesaba katılmayan husus ise Türk milletinin dirayeti ve Türk devletinin mukavemetidir. Türk devlet aklı, tarihi birikimi ve sahip olduğu milli irade gereğince, doğru zamanı ve küresel dengeyi takip ederek varlığını daim kılacak hamleleri, iç ve dış siyaset anlamında yapmaktan geri durmayacaktır.

TÜRK VARLIĞININ HASMI OLAN SİYASİ YAPILAR
Sayın Genel Başkanımızın, “HDP’yi Türk siyasetinin taşıma ve hazmetme kapasitesi dolmuştur.” şeklindeki beyanı ve gereği olan iradenin tezahürünü hukuki alanda istemesi, tüm küresel aktörlerin durumunun tahlilinden çıkan doğru zamanın doğru yöntemle kalıcı çözüme ulaşılması temennisidir ki bu talebin gerçekleşmesi Türk siyasetinde iktidarıyla muhalefetiyle milli bir anlayışın önünü açacaktır. Bu itibarla Türk varlığının hasmı olan eli kanlı terör örgütünün siyasi uzantısının kapatılması Türk siyaseti için elzemdir.
HUKUK İŞLEMELİ, TÜRK SİYASETİ ARINMALIDIR
Zira Atatürk’ün mirasından geçinen müflis zihniyetin tasfiyesi için, Türk milliyetçiliği fikrinden geçinen riyakâr zihniyetin tasfiyesi için, velhasıl Türk milletinin derdine deva olamayacak, geleceğinde yeri bulunamayacak aklı Pensilvanya’da, umudu Washington’da olan Kandil muadili zararlı yapıların tasfiyesi için, Türk hukuku işlemeli, Türk siyaseti arınmalıdır.