Hendek İnşaat Tadilat

SMMMO Başkanı Selattin Çakırsoy , yönetim kurulu ve üyelerinin sıcak karşıladığı ziyarette MHP Milletvekili adayları bir süre sohbet ederek Muhasebeciler ve mali müşavirlerin sorun ve taleplerini dinlediler.

SMMMO Başkanı Selattin Çakırsoy Muhasebecilerin ve Mali Müşavirlerin sorunlarını dile getirerek hazırladıkları talepler ve sorunlar ile ilgili listeyi MHP'li adaylara verirken sorunlarının çözümü noktasında Kanuni beklentilerinin olduğunu ifade etti.

İktidarı, STK’ları temsil ettikleri kitlelere karşı kullandığı amortisörler olarak görüyorum

SMMMO Başkanı Çakırsoy’un talepler ve sorunlarını dinleyen MHP Milletvekili Adayı Zihni Açba “ Türkiye’de siyasetin iktidar anlayışı yüzünden sivil toplum kuruluşlarının büyük bir kısmını o kuruluşları temsil ettikleri kitlelere karşı kullandığı amortisörler olarak görüyorum. Ne yazık ki bu durumda olan sivil toplum kuruluşları var. Oysa ben hadiseyi mesela sizin mali müşavirler odasını sadece mali müşavirleri temsil eden bir kuruluş olarak kabul etmiyorum. Onların haklarını savunan bir kuruluş olarak kabul etmek istemiyorum. Eğer adınız sivil toplum kuruluşuysa siz toplumun temsilcileri olmalısınız. Değişik dönemlerde de bunlar vardı. Ama bu durum mevcut iktidar döneminde fazlasıyla hissedilmeye başladı. İktidarın son dönemlerinde devlet memurlarını iktidar memurları gibi veya hükümet memuru gibi kullanmasından yada devlet mekanizmaları aracılığıyla siyaset yapmayı özellikle son dönemlerde tercih ediyor olmasından kaynaklanan başka bir boyutu vardır”

STK’lar olmazsa olmazdır

Bizim dönemimizde STK’lar sorunlarını her platformda rahatça dile getirebilecektir diyen Açba “  STK’ların görevi iktidarları övmek yada susmak değil. Temsil ettikleri kesimin haklarını savunmaktır. Bizde STK’ların görevlerini en iyi şekilde yapmasını sağlayacağız. Çünkü STK’lar demokrasinin bir parçasıdır. Birlikte yönetimin en güzel adıdır Sivil toplum kuruluşları. STK’lar olmazsa olmazdır. STK’lar bizim dönemimizde en büyük yönlendirici olacaktır. Bunun değerinin bilincinde STK’ları önemsiyoruz, değer veriyoruz ve seslerinin gür bir şekilde her zaman duyulmasını istiyoruz “ ifadelerine yer vererek SMMMO Başkanı ve Yönetimine davetlerinden dolayı teşekkür etti.

MHP Milletvekili Adayı Ali Rıza Acartürk ve İsmail Kamil Doğancı’da kısa bir değerlendirme yaparak SMMMO Başkanına, Yönetimine ve üyelerine davetlerinden dolayı teşekkür ettiler.

SMMMO ziyaretinin ardından MHP Milletvekili adayları kendi programlarına devam etmek üzere ayrılırken MHP Milletvekili adayı Zihni Açba önce Zirai aletler sanayi sitesinde Güven Çit fabrikasını ziyaret etti ardından Pamukova ilçesi Fevziye mahallesinde vatandaşlarla bir araya geldi.

Pamukova ilçe Başkanı Orhan Sezer ve Yönetim kurulu üyeleri ile birlikte Fevziye Mahallesinde vatandaşlarla bir araya gelen Milletvekili adayı Zihni Açba ülke gündemine dair değerlendirmelerde bulundu.

İktidarın Milletvekilleri seçim sonrası uğramıyorlar

Her gittiği yerde vatandaşların iktidar partisinin milletvekillerinin seçim zamanları ziyaretlerine geldiğini ancak seçimin ardından bir daha uğramadıklarından yakınarak seçim sonrası bizleri ziyarete gelecekmisiniz sorusu ile karşılaşan MHP Milletvekili adayı Zihni Açba “ Milliyetçi Hareket Partisi Milletvekili Adayı olarak size şu kadarını söyleyeyim. Ben milletvekili olmadan önce de sokaklarda rahatça geziyorum. Allah nasip eder de milletvekili olursam yine sokaklarda rahatça gezeceğim. Başı dik bir şekilde sizin aranızda olmak her türlü makamın üstündedir. İktidar partisi son 13 yılda 16 milletvekili çıkardı. Bunların kaç tanesini sayabilirsiniz? Hangisi ne hizmet verdi? Hangisi yarın sizin aranızda dolaşabilecek? Bu sorulara yanıt verin sonra oyunuzu öyle kullanın” ifadelerine yer vererek Fevziye mahallesi sakinlerine gösterdikleri ilgiden dolayı kendilerine teşekkür etti.