Hendek İnşaat Tadilat

Açba’nın Uzunçarşı esnafını ziyaretin de Adapazarı ilçe Başkanı İsmail Küçük, Yönetim Kurulu üyeleri ve Meclis Üyeleri eşlik etti. Açba esnaf ve vatandaşların sıkıntılarını dinlerken MHP Adapazarı İlçe Teşkilatı da broşür dağıtarak Çarşamba günü yapılacak olan mitinge davet ettiler.

Esnaflarla kısa süreli sohbet ederek sıkıntılarını dinleyen Açba, 7 Haziran’da yapılacak seçimlerin önemine değinerek  MHP’nin iktidara gelmesi ile birlikte esnafların sorunlarının çözüme kavuşturulacağını ifade etti.

Uzunçarşı esnafını ziyarette esnaf ve vatandaşlar iktidarın yaptığı haksızlıklar ve adaletsizliklere tepki göstererek MHP’yi iktidarda görmek istiyoruz diyerek MHP heyetine çıktıkları yolda başarılar dilediler.

MHP İl Başkanı Levent Bülbül ve Yönetim Kurulu Üyeleri , MHP Milletvekili Zihni Açba’nın , akşam programına eşlik ederek Sakarya Erzurumlular Derneğini ziyaret ettiler.

Dernek Başkanı ve dernek üyeleri ile bir süre sohbet eden MHP Milletvekili Adayı Zihni Açba soruları yanıtlayarak değerlendirmelerde bulundu.

Sosyolojik Çöküntü

Açba sosyolojik çöküntünün yaşandığını ve kadına şiddetin arttığına dikkat çekerek  “ Biz ananın ayaklarının altında cennetin bulunduğunu kabul eden bir dinin mensuplarıyız. İslam öncesinde ve sonrasında hanların yanı başında hanım sultanların danışman olarak bulunduğu, istişare edildiği kadının böyle yüceltildiği kadını önemli bir yere koyan böyle bir milletinde mensuplarıyız. Biz İslam öncesi kimliğimizde de, İslam öncesi bedevilerinin kız çocuklarını katlettiği gibi kız çocuklarımızı katleden bir millet değiliz. Böyle bir şey yapımızda yok. O zaman bu memlekette bu işin olamaması gerekir. Ama her gün daha artarak kadına şiddet devam ediyor. Bakın zaman zaman boşanma sayısının evlenme sayısını geçtiği zamanlar oluyor. İşte toplumsal kokuşmuşluğun sosyal çöküntünün geldiği nokta budur. Baktığımız da  kaç tane insan gülebiliyor. Gülen insan, tebessüm edebilen insan. Ya insanların geçim kaygısı ya aile yapısı bakan hanımın söylediği de o kanunlar yeterli ama anne baba herkesin başına bir polis dikemezsin. Huzursuz olan toplumumuzda sosyolojik vakalar giderek artıyor. Her geçen gün adli vakalar giderek artıyor. Bunların en başında ve en etken sorun sosyolojik çöküntü, ekonomi ve diğer sebepler geliyor. Aileden sorumlu bakanımız açıklama yapıyor. Yasal hiçbir açığımız yok bizim yasalarımız bu işi engellemek için yeterli diyor. O zaman yasaların uygulayıcılarında bir sıkıntı var. O zaman siz uygulayanlarda bir sıkıntı var. Eğer doğru uygulanırsa sıkıntı olmayacaktır “dedi.

 

Biz bu sıkıntılı yapıya talibiz

 “ Türkiye’nin gidişatının çokta iyi olmadığını görüyoruz. Bu hükümetten sonra hangi hükümet gelirse gelsin kucağında çok ciddi bir sıkıntı olacağı kesindir. Milliyetçi Hareket Partisi iktidara geldiği zaman böyle bir sıkıntı karşısında ne yapacaktır? Sorusuna biz bu sıkıntılı yapıya talibiz diyen Açba  “ Eğer bu ülkenin bir sıkıntısı var ise bunun çözülmesi gerekir. Sıkıntıya sırt döndüğümüz zaman talip olduğunuz hizmet noktasındaki samimiyeti kaybetmiş oluruz. MHP bugün ki şartları gördüğü için ve yapılacak olan bu seçimlerden sonra eğer çok ciddi bir manada bir müdahale olmazsa ülkenin 8 Haziran’dan sonra daha karanlık görünmektedir. En azından bizim penceremizden öyle görünüyor. Dolayısıyla biz bu sıkıntılı yapıya talibiz. Türkiye bizim gençlik yıllarımızda, Türkiye ile ilgili bütün dünyada kabul edilen bir değerlendirme vardı. Türkiye yani Anadolu coğrafyası dünyadaki kendi kaynakları ve kendi imkânlarıyla yetebilecek çok az ülkeden bir tanesiydi. Anadolu coğrafyası hala yerinde duruyor. O dönemlerde yüz milyonluk nüfusa ulaşmış bir Türkiye’ye bile sadece kendi imkânlarıyla yetebilecek düzeydeydi. Bu sadece bu kaynakların iyi yönetilebilmesi ve iyi değerlendirilmesi ile başarılabilecek bir husustur. İmkânları, kaynakları iyi değerlendirdiğinizde bu sıkıntıların altından kalkarsınız. Ancak bu imkânlar, kaynaklar değerlendirilirken bir iddia söz konusu. Bu bizim iddiamız değil ülkeyi yönetenleri iddiasıdır. Kişi başına düşen gayri safi milli gelir 10.000 doların üstünde diye bir iddia söz konusudur. Bunu biz söylemiyoruz. Ama ülkemizde geçim sıkıntı çeken insanlarımızda var. Ve gittikçe de artmaktadır. O zaman bu gayri safi milli gelir dengeli ve adaletli bir şekilde dağıtılmamaktadır. Türkiye yeter ki iyi yönetilsin yeter ki bir takım istismarlara mahal verilmesin çokta zor olmayacaktır. Bunun reçetesi de Milliyetçi Hareket Partisidir” ifadelerine yer verdi.

MHP İl Başkanı Levent Bülbül’de kısa bir değerlendirme yaparak Sakarya Erzurumlular Derneğinin misafirperverliğinden dolayı teşekkür etti.

MHP Milletvekili Adayı Zihni Açba , İl Başkanı Levent Bülbül ve Yönetim Kurulu üyeleri ile birlikte Harmantepe mahallesinde vatandaşları ziyaret ederek bir süre sohbet etti.