Hendek Vadi Emlak

Sapanca'da bir dizi ziyaretler gerçekleştiren MHP Sakarya Milletvekili Adayı Zihni Açba, "Bürokrasi sopasıyla yapılan seçim gezileri AKP için çanların çaldığını gösteriyor. Bu da ANAP'ın son dönemini hatırlatıyor" dedi.

AÇBA’YA İSTANBUL’DAN SÜRPRİZ DESTEK

MHP Milletvekili adayı Zihni Açba’nın seçim çalışmalarına İstanbul Fatih ilçesi Eski MHP İlçe Başkanı ve İstanbul il Başkan Yardımcısı Cafer Yaylan destek olmak üzere sürpriz yaparak Sapanca’ya geldi ve çalışmalara katıldı.

 

MHP Sakarya Milletvekili Adayı Zihni Açba Seçim çalışmalarına İstanbul’dan gelerek destek veren Fatih ilçesi Eski MHP İlçe Başkanı ve İstanbul il Başkan Yardımcısı Cafer Yaylan ,Sapanca İlçe Başkanı Berat Taner ve beraberindekiler ile birlikte Sapanca ilçesinde bir dizi ziyaretler gerçekleştirdi.

 

7 Haziran seçim çalışmaları kapsamında MHP Sapanca ilçe teşkilatının ev sahipliğinde Sapanca'da bir dizi ziyaretler gerçekleştiren MHP Milletvekili adayı Zihni Açba’ya İlçe  Başkanı Berat Taner, Yönetim kurulu üyeleri, Milletvekili aday adayları Aydın Bahar, Levent Şirin ve Hamdi Yuluğ eşlik etti.

MHP Milletvekili adayı Zihni Açba  Sapanca programına Kaymakam Gökhan Azcan’ı makamında ziyaret ederek  başladı. Kaymakam Gökhan Azcan’ı ziyaretinin ardından MHP Milletvekili adayı Zihni Açba ve beraberindekiler Sapanca’da sporculara verilen ödül programına katıldı.

MİLLİ FUTBOLCU OĞUZ ÇETİN İLE SOHBET

 

 Açba, Sporculara kupa ve madalyalarını takdim ederken Sakaryaspor ve Fenerbahçe’de uzun yıllar futbol hayatını sürdüren ve Milli takım yardımcı Antrenörlüğü yapan Oğuz Çetin ile kısa süre sohbet etti.

 

Spor ödüllerinin verildiği programın ardından Sapanca’da faaliyet gösteren Yenises gazetesini ziyaret etti. Milliyetçi Hareket Partisi Sapanca İlçe Başkanı Berat Taner ve yönetim kuruluyla birlikte Yenises gazetesine konuk olan Açba seçim izlenimlerini anlattı.

Açba; "Yaşananlar ortada. Üzerine söz söylemeye gerek yok. Bunu da vatandaş çok iyi görüyor. Vatandaşın tepkileri içten kaynama boyutunu aştı, şimdi fokurdama noktasına geldi. (Kurtarın bizi bunlardan) haykırışları yükselmeye başladı" dedi.

MENFAATLERİN PARTİSİ

90'lı yıllarda Anavatan Partisi'nin genel başkan yardımcılığını yapan Mehmet Keçeciler'in partisini "Menfaatlerin bir araya getirdiği parti" olarak tanımladığına dikkat çeken Açba; "Kuruluşunda yüzde 10-18 arasında bir kitleyi Saadet Partisinden götüren AKP, daha sonraki seçimlerde bu kemikleşmiş oyun üzerine yeni  oylar ekleyerek AKP’yi Keçecilerin sözünü ettiği bir parti haline getirdi.. Her seçimde yükselen bir grafikle oyunu artırdı. Ancak bugün gelinen noktada bu partideki çözülmeyi  gittiğimiz heryerde görüyoruz. Aday adayı olduğum gün çalışmalara başladım. O günden bugüne  makasın hızla açıldığını görmek mümkün. Adeta Anavatan partisinin son dönemi tekrar yaşanıyor. O seçimleri bilenler hatırlayacaklardır. Seçim gezilerinin vaz geçilmez dekoru bürokratlardı. Şimdi de öyle. AKP'li adayların gittikleri yerlerde bürokratları görmek mümkün. Vali, kaymakam, belediye başkanları, devletin her hangi bir kurumunun müdürleri… Parti ve bürokrasi birbirinden farklı yapıdır. Bürokrasi devleti temsil eder. AKP artık bürokrasi sopasıyla oy ister konuma geldi. Bürokrasi sopasıyla yapılan seçim gezileri AKP için çanların çaldığını gösteriyor. Bu da ANAP'ın son dönemini hatırlatıyor" dedi.

SELEYİ AÇTIK, BEKLİYORUZ

Sapanca'ya beşinci gelişi olduğunu vurgulayan Açba; "Hastalık, cenaze, düğün, cemiyet gibi ortamları dile getirmek bana yakışmaz. Onları saymıyorum. Seçim nedeniyle ziyaretleri bir kenara bırakalım. Sapanca'da Yanık'tan Hacımercan'a kadar hemen hemen her köyde bir dost, bir akraba grubu söz konusu. Kendimi hiçbir zaman yabancı hissetmediğim Sapanca'ya sadece seçim nedeniyle beşinci gelişim. Her geçen gün katlanan bir teveccüh söz konusu. Sapanca’lı hemşehrilerimin sıcak ilgisine teşekkür ediyorum.

Zeytin üreticileri hasat vakti geldiğinde zeytin dallarını çırparak, dökülen zeytinlerin seleye dolmasını sağlarlar. Şimdi hasat zamanı. Vatandaş yükselen ses tonuyla AKP'yi çırpmaya başladı. Şurada seçime ne kaldı. Her ilçede, her mahallede, her köyde tüm partiler gibi seleyi açtık bekliyoruz" dedi.

 

MHP Milletvekili Zihni Açba Sapanca ilçe esnafını ziyaret ederek sorun ve taleplerini dinlemesinin ardından Yanık mahallesinde vatandaşlarla bir araya geldi. Sohbet havasında geçen ziyaretin ardından Açba Adapazarı ilçesinde bir okulun düzenlediği Eğitim-öğretim yılı sonu programına katıldı. MHP’nin adayı Zihni Açba gecenin ilerleyen saatine rağmen hızını kesmedi ve Akyazı Kızılcıkormanköy mahallesinde vatandaşlarla bir araya gelerek günü tamamladı.