Hendek Vadi Emlak

MHP Milletvekili Aday Adayı Avukat Alirıza Acartürk aday adaylık başvurusunda gövde gösterisi yaptı

Milliyetçi Hareket Partisinden 2015 Genel seçimlerinde milletvekili aday adayı için yaklaşık 500 kişilik bir toplulukla parti binasına gelen Ali Rıza Acartürk, MHP İl Başkanı Levent Bülbül’e milletvekili aday adaylığı başvurusu belgesini verdi.  Acartürk’e geçen hafta aday adaylığını açıklayan Orhan Ünver’de destekte bulundu. MHP İl Başkanı Levent Bülbül, Acartürk’e başarı diledi.

ANNESİNİN RIZASINI ALDI

Konuşmasını Dünya Kadınlar Günü’nü kutlayarak başlayan Acartürk, milletvekilliği aday adayı olmak için en büyük desteği ailesinden aldığını söyledi. Acartürk, “ Milletvekilliği için il başkanıma danışarak izin aldım. Başkanım izin almak için önce annemden rıza almamı istedi. Yaklaşık bir buçuk saat süren görüşmelerim ardından Annem, “Yolun açık olsun” diyerek rızasını aldım” dedi.

BİZ BELAYA TALİBİZ

Acartürk, “Bu teveccühe tek başıma laik olmayı düşünmüyorum. MHP’nin 7 Haziran seçimlerinde göreceği teveccühün belirtesi olarak düşünüyorum. Evet, biz belaya talibiz. Eğer bu milletin istikbaline, vatan hainliğine kurşun sıkacaksa göğsümüzü siper etmeye, bunu engellemek için bir nebze vakit geçirecek, bir nebze ter akıtılacaksa da biz onu akıtmaya talibiz” diye konuştu.