Hendek İnşaat Tadilat

Açıklamada, “herhangi bir genel başkan adayı önermeden, sadece endişelerimizi ümide çevirecek bir ortak arayışıyla, Genel Başkanımızdan bir olağanüstü kurultay kararı almasını talep ediyoruz” vurgusu da dikkat çekti.

Siyasete yön veren Hendek’ten başta 3 Dönem MHP  İlçe Başkanlığı görevini yapan ve Belediye Başkan Adayı olan Ahmet Mercan ile birlikte yoğun katılımın olması dikkatlerden kaçmazken  Orhangazi Kültür Merkezinde yapılan ortak basın açıklamasında kurultay çağrısı yapıldı.

İSTİŞARELERİN ARDINDAN AÇIKLAMA

Daha önce İl ve İlçe Başkanlarıyla yapılan istişarelerin ardından yapılması kararlaştırılan ve Orhangazi Kültür Merkezi’nde yapılan toplantıda, Sakarya’da MHP’de görev yapmış il ve ilçe başkanları, İl ve Kadın Kolları Başkanları, Belediye Başkanları, İl Genel ve Belediye Meclis Üyeleri, İl ve İlçe Ülkü Ocakları Başkanları ile yüzlerce partili adına açıklamayı, Ülkü Ocakları ve Kamu Çalışanları Vakfı Eski Başkanı ve Büyükşehir Belediye Başkan eski Adayı Mehmet Göktürk yaptı.

ENDİŞE VE SORUMLULUK

Sakarya’ya MHP’nin mührünü vurmuş, kıt imkanlarla en ücra köşelerde üç hilalli bayrağı dalgalandırmış, İl Başkanları, İlçe Başkanları ve Sivil Toplum Kuruluşu temsilcileri olarak burada bulunduklarını anlatan Göktürk, “Bizler en ağır bedelleri ödeyerek bu günlere gelmiş, kucağında şehitler vermiş, bir dilim ekmeği bölüşen, birbirine olan sevgisi en ağır imtihanlardan geçmiş bir hareketin mensuplarıyız. 1 Kasım seçimlerinin ardından gözlemlediğimiz manzaradan duyduğumuz endişe ve sorumluluk anlayışımız bizleri bir araya gelmeye ve bu açıklamayı yapmaya mecbur bıraktı” diye konuştu..

 

‘ÇÖZÜM ÖNERİSİ SUNULAMAMIŞTIR’

Milliyetçi Hareket Partisi’nin durduğu noktanın doğruluğuna rağmen, milletten karşılığın alınmaması durumunda, parti içinden başlayarak tartışılması gereken noktalar olduğu belirten Göktürk, “Ülke sorunlarına çözümler üreteceğine, çağlar öncesinden sıçrayarak geleceğin büyük Türkiye’sini kuracağına yürekten inandığımız Milliyetçi Hareket Partisi, bugün kendi iç tartışmalarıyla tüm enerjisini ve gücünü tüketmektedir. Mensuplarının her gün bir diğerinden uzaklaştığı bir yapıyı doğuran bu yönetim anlayışı, asla kabul edebileceğimiz ve görmezden gelebileceğimiz bir tablo değildir. 1 Kasım seçimleri sonucunda partimiz içinde oluşan bu halin mevcut yönetimimiz tarafından doğru okunup, soğukkanlılıkla değerlendirebilmesi için bugüne kadar umutla beklenilmiştir. Fakat ne yazık ki, Genel merkezimiz, ülkücü camianın içini rahatlatacak, yeniden umutlandıracak ve partimizin önünü açacak adımları atmamıştır.” Dedi.

ÇÖZÜM İSTİŞAREDE

Bugünkü şartların MHP açısından varlık-yokluk boyutuna ulaştığını ve büyük kırılmalara gebe bu halin ardından gözden gelinemeyecek kadar davayı tehdit eder hale geldiğini anlatan Göktürk, “Milliyetçi Hareket Partisi mensupları olarak inancımız odur ki, 1 kasım seçimlerinin ardından başlayan kendi içimizdeki kavgayı bitirebileceğimiz yer bellidir. Çözüm, meşverettedir, istişarededir, fikir alışverişindedir, ortak akıldadır. Çözüm, nasıl 7 Haziran seçimleri ile 1 Kasım seçimleri arasında 2 milyon oy kaybettiğimizi kendi aramızda bütün şeffaflığıyla tartışma, kararlar alma ve gereğini yapmadadır. Bunun yeri de Kurultaydır. Bu kurultay, ülkücü hareketteki gerekli değişimin en sağlıklı zemini olacaktır” dedi.

 

CAMİANIN ORTAK GÖRÜŞÜ; KURULTAY

Kurultay arzusunun camianın neredeyse ortak görüşü halini aldığını da vurgulayan Göktürk, “Kurultay zemini, bundan sonra nasıl bir Milliyetçi Hareket Partisi görmek istediğini ifade edeceğimiz, proje, kadro ve fikirlerin konuşulacağı ortamımız olmalıdır. Bu kurultayın ardından kimsenin söyleyecek sözü kalmamalı, bütün kardeşler kucaklaşıp, helalleşip, hedefe doğru azimle hep birlikte yürümelidir. Aksi halde Milliyetçi Hareket Partisi’ni karanlık günler beklediği gibi, ülkenin sigortası, geleceğinin teminatı olan partimizin kaosta olduğu bir dönemde Türkiye’nin de uçuruma sürüklenebileceğinden büyük endişe duymaktayız” diye konuştu.

OLAĞANÜSTÜ KURULTAY İSTİYORUZ

Göktürk, açıklamasını şöyle bitirdi:

“İşte bu samimi duygu ve düşüncelerle, herhangi bir Genel Başkan adayı önermeden, sadece endişelerimizi ümide çevirecek bir ortam arayışıyla, Genel Başkanımızdan bir Olağanüstü Kurultay kararı almasını talep ediyoruz. Bu hızla gerçekleşmediği takdirde, Sakarya’da bizleri temsil eden, burada bulunan herkesin emeğinin bulunduğu Milliyetçi Hareket Partisi Sakarya teşkilatı delegelerinden Olağanüstü Genel Kurul sürecine desteklerini, imzalarıyla göstermelerini bekliyoruz. Unutmayalım ki, Milliyetçi Hareket Partisi’nin geleceği, Ülkemizin geleceğidir. Türkiye’nin bugün her zamankinden daha fazla MHP iktidarına ihtiyacı vardır.” ifadelerine yer verdi.

Toplantı çekilen toplu fotoğrafın ardından sona erdi.