Atatürk Kapalı Spor Salonu’nda gerçekleşen kongre, kovid-19 salgınına karşı alınan tedbirlere de riayet edildi. Kongreye; MHP Grup Başkanvekili ve Sakarya Milletvekili Muhammed Levent Bülbül, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Sakarya Milletvekili Ali İhsan Yavuz, Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, MHP İl Başkanı Ahmet Ziya Akar AK Parti İl Başkanı Yunus Tever, MHP İlçe Başkanları, MHP'li meclis üyeleri, MHP Sakarya 25 ve 26'ncı dönem Milletvekili Zihni Açba, Ülkü Ocakları İl Başkanı Soyhan Sofuoğlu, İlçe Belediye Başkanları, bazı STK temsilcileri ve partililer katıldı.

DİVAN BAŞKANLIĞINI BÜLBÜL YAPTI

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından kongre, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin göndermiş olduğu mektubun okunmasıyla başladı. Kongrenin divan başkanlığını ise MHP Grup Başkanvekili Muhammed Levent Bülbül yaptı. Faaliyet raporlarının okunmasının ardından siyasi konuşma maddesine geçildi.

‘MHP, TÜRK SİYASETİNİN AKTÖRÜDÜR’

İlk konuşmayı, Genel Merkez tarafından kongrede aday gösterilen mevcut Başkan Ahmet Ziya Akar yaptı. Akar, MHP’nin kurulduğu ilk günden bu yana önemli sorumluluklar üstlendiğini, Türk siyasetinin önemli bir aktörü olduğunu her defasında ispat ettiğini kaydetti. Akar, “MHP siyasetin toplumsal merkezi, Cumhuriyet’imizin temellerinin savunucusu, devletimizin kuruluş ilkelerinin teminatıdır. 50 yılı aşan siyasi hayatın her döneminde Türk Devletini ve milletini ilelebet yaşatma ülküsü adına siyasetini şekillendirmiş iktidarda veya muhalefetteyken hatta meclis dışında kaldığı dönemde bile Türk siyasetine ve Türk demokrasisine önemli katkılar sağlayabilmiştir” dedi. Konuşmaların ardından seçime gidildi. Tek liste ile gerçekleşen seçimde 600 delegeden 494’ü oy kullanırken, Başkan Akar, geçerli oyların tamamını alarak güven tazeledi.

İŞTE YÖNETİM LİSTESİ