Hendek Vadi Emlak

Tutkunlar Yapı Yönetim Kurulu Başkanı ve MHP Meclis Üyesi Vural Tutkun üç aylar ve Regaip kandili nedeniyle yayınladığı mesajında  "Üç Aylar diye adlandırılan, feyiz ve bereketle dolu olduğuna inandığımız maneviyat mevsiminin ilk ayı Recep ayına Kutlu Doğum Haftasının son günü olan 20 Nisan 2015 Pazartesi günü girmiş bulunuyoruz. 23 Nisan 2015 Perşembeyi Cumaya bağlayan gece de Regâip kandilini idrak etmiş olacağız. Üç aylar, kameri takvime göre Recep, Şaban ve Ramazan aylarıdır. Bu aylar Allah'ın rahmet ve bereketinin sağanak yağmurlar gibi yağdığı, kalplerin inşirah, gönüllerin huzurla dolduğu, bir senenin dörtte birini oluşturan önemli bir zaman dilimidir.

 

Recep ayının ilk Cuma gecesi Regaip kandilidir. Regaip, rağbet olunan, rağbetle istenen; bol hediyeler, feyizli, bereketli bir gece, çok bağışlanan bir gece gibi manalara gelir. Cenab-ı Hakk'ın lütuf ve ihsanının, manevi hediyelerinin diğer zamanlardan daha çok tecelli etmesi, samimi kalp ile Allah'a yönelenlerin af edilme ümitleri dolayısıyla mü'minler tarafından heyecanla beklendiği, gönülden arzulandığı için bu geceye Regaip gecesi denmiştir. Üç aylar ve içerisinde bulunan mübarek geceler, imanımızın güçlenmesine, ibadetlerimizin ziyadeleşmesine, kötülüklerden uzaklaşılmamıza, ailemize, çocuklarımıza, vatanımıza, milletimize, bütün Müslümanlara ve insanlığa karşı görev ve sorumluluğumuzu hatırlatmalı, hata, ihmal ve kusurlarımızdan dönmemize, gaflet uykusundan uyanmamıza vesile olmalıdır.

Hendek halkımızın, aziz Türk milletimizin üç aylarını ve idrak edeceğimiz Regaip kandilini tebrik eder, İlçemize, ilimize ülkemize, milletimize, Türk İslam alemine ve bütün İnsanlık alemine hayırlar, bereketler, barış ve huzur getirmesini Yüce Allah'tan temenni ve niyaz ederim"