Hendek Vadi Emlak

Belediye Meclis toplantısında Grup Başkan Vekili Yaşar Aygüneş'in açıklamalarının ardından bir açıklamada sosyal medya sayfası üzerinden MHP Meclis Üyesi Av. Ahmet Ay yaptı.

MHP Meclis Üyesi Av. Ahmet Ay sosyal medya sayfasından yaptığı açıklamasında “Büyükdere, Lütfiye Köşk, Kazimiye, Akova, Rasimpaşa, Bayraktepe ve Nuriye mahallelerinde yaşayan kardeşlerim. Hendek Belediyesi Büyükdere Mahallesine çöplük için inşaat yapmaktadır. Bunu duymayan kalmadı zannediyorum.  Her nedense, çöplük ve kesimhaneler bu bölgelere yapılmaktadır. Neden diye soracak olursanız cevabı çok açık.

BAZILARI ZAMANINDA BURALARDAN ARSA ALMAMIŞLAR

Ay sosyal medya sayfasında yaptığı açıklamalara şu ifadeler ile devam etti.

“Hendek'te Hastane yapılan yeri bir inceleyelim. Telefon dahi çekmiyor. En önemlisi Hendek ilçesinin en basık yeri şu anda Hendek devlet Hastanesinin olduğu yerdir.  Bilindiği gibi zehirli gazlar bulundukları yerin en çukur kısmına çökerler. Hendek'te 2. Organize sanayinin zehirli gazları, D-100 kara yolundan seyreden araçların çıkardıkları zehirli gazlar ve otobandan geçen araçların bıraktığı zehirli gazlar şu anda hastanenin bulunduğu yere çökmektedir.

Bırakın hasta bir insanı, sağlam bir kişiyi Hendek devlet hastanesinde bir hafta yatırın o kişi zehirli gazlardan hastalanır. Neden mi Hastane buraya yapıldı. Çevresindeki arsaları kimler aldı ise onların menfaatleri için bizim sağlığımız hiçe sayıldı. Adamların arsaları değer kazandı.

Hastane Bayraktepe'nin oralara yapılmış olsa idi hastalar temiz hava ve güzel Hendek manzarası karşısında şifa bulmaları muhakkak olurdu ancak bazılarının arsaları değer kazanamayabilirdi.

Gelelim çöplük kararına. Yerleşim yeri olmayan yerlere yapılması daha doğru olmazmıydı.

Söylemedi demeyin. Çok yakında Turanlar mahallesi taşınacak çünkü mahallenin yakınlarından bazıları arsa satın aldı ve inşaat yapacaklar.

Elbette bu adamların arsalarının yakınlarına taşınmayacak Turanlar mahallesi. Nereye mi taşınacak pek yakında hep birlikte şahit olup göreceğiz.

Biz MHP Meclis Üyeleri Büyükdere’deki çöp inşaatına karşıyız. Yapılacaksa insanların yaşamadığı yerlere yapılsın.

Hendek hastanesinde şifa arayanlara ALLAH acil şifalar versin. Duadan başka yapacak bir şey yok.

Ben meclis üyesi olarak Hendek'li kardeşlerimizi bilgilendiriyorum. Bu konularda tepkimizi her alanda dile getiriyoruz. Saygılarımla” ifadeleri yer aldı.