Haberhendek olarak katıldığımız Kurultayda ki izlenimlerimizi siz değerli okurlarımız ile paylaşacağız.

“Milli Duruş, Şühedaya Vefa Millete Beka” sloganı ile Ankara Arena Salonunda gerçekleştirilen kurultaya Türkiye’nin her yerinden, Türk Cumhuriyetlerinden, Avrupa Türk Federasyon ve Türk Konfederasyonundan 100 bini aşkın (tahmini) katılım sağlandı.

Büyük bir coşku içerisinde sabahın erken saatlerinde Salonun önünde coşkulu kalabalık salon kapılarının önlerinde izdiham yaşarcasına bekleyişe koyuldu. Kapıların açılmasından 15 dakika sonra Salon merdiven boşlukları dahil olmak üzere doldu. Salona giremeyen Ülkücüler için de dışarıda dev ekranlar kurularak kurultayı takip etmesi sağlandı.

****

Milliyetçi Hareket Partisi Adana ve Mersin Büyükşehir Belediyelerinin salon dışarısında misafirlere ikramda (Yiyecek ve içeceklerin sağlanması) bulunması katılımcıların takdirini topladı.

*** *

Sakarya il ve ilçe teşkilatlarının organizasyonu ile 60 otobüs ve özel araçlarıyla Kurultaya gittiler.

MHP Sakarya teşkilatlarının yüksek katılımı Kurultayda dikkat çeken en önemli etkenlerden biriydi.

MHP Hendek İlçe Başkanı Turgut Babaoğlu yaklaşık 200 kişi ile en dikkat çeken ilçe konumundaydı. Aynı zamanda üst kurul delegesi olan Babaoğlu’nun salon girişinde Hendek’li hemşerileri ile ilgilenmesi dikkat çekti.

MHP Sakarya Milletvekili Zihni Açba salona geldiğinde MHP İlçe Başkanı Turgut Babaoğlu ile Sakarya il ve ilçe teşkilatlarının bulunduğu tarafa giderek partilileri selamladı.

*****

MHP Genel Başkanı Dr. Devlet Bahçeli beyin salona gelmeden kurultay müzikleri ile coşan katılımcılar, Genel Başkan Dr. Devlet Bahçeli’nin gelmesi ile coşku zirve yaptı.

Genel Başkan Devlet Bahçeli salona girişte katılımcıları selamlaması ve konuşması sırasında kısa aralıklarla sloganlar atıldı.

Sayın Dr. Devlet Bahçeli’nin konuşmasında özellikle Milli birlik ve devletin bekasına değinmesi salonda bulunan vatansever ülkücülere daha çok coşku yaşatmasına neden oldu.

Bahçeli’nin konuşmasının sonunda kürsüden indiği sırada Divan başkanının Afrin’in Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından ele geçirildiği anons edildi. Anonsun ardından salonda bulunan katılımcılar dakikalarca ayakta alkışlaması dikkat çekiciydi.

**

Kurultaya gelen katılımcıların büyük çoğunluğunun gençlerden ve bayanlardan oluşması MHP’nin geleceğinin garanti altında olduğunu gösterir gibiydi.

***

Kurultayda en çok dikkatimi çeken Ülkü Ocakları Genel Başkanı Olcay Kılavuz’un salon dışında kalan katılımcılar ile neredeyse tek tek ilgilenmesiydi. Tüm katılımcıları güleryüzle karşılayıp tek-tek resim çekilmesi büyük taktir topladı. Salonun ve dışarının tüm organizasyonunu üstlenen Ülkü Ocakları görevlerini kusursuz yerine getirmesi Ülkü Ocakları Genel Başkanı Olcay Kılavuz’un mütevazi kişiliğinin yanı sıra ne kadar basiretli olduğunu da gösterdi.

Sakarya Ülkü Ocakları Başkanı Soyhan Sofuoğlu, İlçe Ocak Başkanları ile birlikte Sakarya’dan Ankara’ya giden yolculukta ve kurultayda Sakarya’lı katılımcılara her konuda yardım etmeye çalışmaları gözlerden kaçmadı.

****

Gençlerin ve bayanların büyük coşku kattığı kurultay 1167 üst kurul delegesinin tamamın oyuyla tekrar genel başkanlığa Dr.Devlet Bahçeli beyin seçilmesi ile son buldu.