Hendek İnşaat Tadilat
MHP İl Başkanı Levent Bülbül, yaptığı haftalık basın toplantısındaBir şehri şehir yapan şeyler sağlık, eğitim, temizlik ve şehir planlamasıdır. Ancak bunlarla ilgili şikayetlere sessiz kalınıyor” dedi.

 

MHP İl Başkanı Levent Bülbül parti binasında düzenlediği basın toplantısında gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. Bülbül, Hendek Belediyesi ile Diyarbakır Valiliği’nin işbirliği ile Diyarbakır'da isimleri Ali Gaffar olan çocukların ziyaretini kapsayan etkinlik hakkında, “Daha önce yapılan Diyarbakır gezisinde Ali İnci, Şaban Dişli gibi bazı isimlerin yer aldığı fotoğrafları hatırlıyoruz” dedi. Bu gezinin daha önce yapılan geziyi aklama faaliyeti olabileceğini söyleyen Bülbül, “Bir takım kişi ve grupların bu geziyle birlikte kendilerine yer bulma çalışması da olabilir” ifadelerini kullandı.

AKİL İNSAN OLMASINLAR

Bülbül, Diyarbakır ‘a gezi düzenlenmesini eleştirmediğini söyleyerek, “Diyarbakır bu memleketin bir parçasıdır. Gidilebilir. Önemli olan ne amaçla gidildiği, yapılan gezinin arka planında nelerin bulunduğudur” dedi. Bülbül, “Bu geziye gidecek olan grup, bugün Türkiye’nin sırtına hançer saplayan PKK ve siyasi uzantılarıyla ya da destekçileriyle temaslarda bulunmamalıdır” şeklinde konuştu. Gaffar Okkan ve çocuklar için gidilmesinin ve gezinin bu çerçevede kalmasının anlamlı olacağını vurgulayan Bülbül, “Olayı günlük güneşlik bir memleket tablosu çizmeye getirirlerse, Sakarya’nın akilleri olacaklarını unutmasınlar. Böyle bir yanlış sadece kendilerinin değil, Sakarya’nın genelinin itibarıyla ödenir” diye konuştu.

SESSİZ KALINIYOR

Sakarya’daki eğitim ve sağlık problemleri hakkında daha önce de açıklamalarda bulunduğunu ve cevap alamadığını söyleyen Bülbül, “Bu konularla alakalı açıklamalar beklerken, hiçbir cevap alamamaktan üzüntü duyduk. Nasıl olsa sınav dönemi geçti diye düşünüyorlar. Ancak biz bu konuların takipçisi olacağız” dedi. Bülbül, “Bir şehri şehir yapan şeyler sağlık, eğitim, temizlik ve şehir planlamasıdır. Bunlarla alakalı şikâyetlere sessiz kalındığını görüyoruz. Mahalle mahalle iftar vermekle, Hacivat-Karagöz oynatmakla bu işler olmuyor” şeklinde konuştu.

MUHTAÇ EDİLDİLER

Açılım sürecine ilişkin konuşan Bülbül, “AKP’nin PKK ile danışıklı olarak süreci yönettiklerini biliyoruz. Hükümet yetkilileri PKK’lılar gücenmesin diye konuşurken kılı kırk yarıyorlar” dedi. Bülbül, “BDP ve HDK gibi yapıların özerlik ve terörist başına özgürlük gibi taleplerinin olduğunu biliyoruz. Hükümet bu talepleri devir teslim töreniyle yerine getirmeyecektir. Her şey sessiz sakin yapılıyor. Fiilen bu durum gerçekleşti. Hükümet o bölgelerden elini eteğini çekti. Polis vatandaşları koruyamaz hale geldi. Asker karargâhına hapsedildi. Oradaki insanlar PKK’ya muhtaç edildi. Bu durumu engellemek için faaliyete geçilmesine de izin verilmiyor. O bölgeler bölücülerin ve hainlerin insafına terk edildi” ifadelerini kullandı.