Hendek Vadi Emlak
Hendek’te Yerel seçimler dolayısı ile İlçe Başkanlığından istifa ederek Hendek Belediye Başkan Adayı olan Turgut Babaoğlu İlçe Başkanlığına geri döndü.

MHP Hendek İlçe Teşkilatı ilçe kongresini gerçekleştirdi. Turgut Babaoğlu 37 kişilik yeni yönetimiyle delegelerden geçer not aldı. Mevcut Başkan Atilla Tezgel yeni yönetimde görev aldı

MHP Hendek İlçe Teşkilatı Olağan Genel Kongresi Divan teşekkülünün oluşması ile başladı.Divan Başkanlığını Av.Muharrem Bülbül yaparken Divan üyeliklerini Yaşar Aygüneş ve Mehmet Gezici yaptı.

MHP Hendek İlçe Teşkilatı kongresine MHP Milletvekili Münir Kutluata,MHP MKYK Üyesi Saffet Sancaklı, İl Başkanı M.Levent Bülbül,MHP İlçe Başkanları,MHP Hendek İlçe Başkanı Atilla Tezgel,MHP Belediye Meclis Üyeleri , Sivil Toplum Kuruluş temsilcileri,Muhtarlar,delegeler ve çok sayıda partili katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal marşının okunmasının ardından gündem maddelerine geçildi.

GÜÇ GÖSTERİSİ

MHP’nin Hendek ilçe Kongresi adeta güç gösterisine dönüştü. Partinin ileri gelenlerinin tamamının katıldığı kongreye katılım oldukça fazlaydı. Divan Başkanlığını Muharrem Bülbül’ün yaptığı kongrede kürsüye çıkanlar MHP’nin iktidarına vurgu yaptı. Mevcut Başkan Atilla Tezgel’in yeniden aday olmak yerine güçlü bir yönetim oluşması için Turgut Babaoğlu başkanlığında ki listede görev alması birlik ve beraberliğin işareti olarak gösterildi.

TEŞEKKÜR ETTİ

Atilla Tezgel görevde kaldığı süre içinde partiye gönül veren emek verenlere teşekkür ettiği konuşmasında 30 Mart yerel seçimlerini anlattı. Tezgel başarının inanmak ve çalışmakla olacağına vurgu yaparak “ Biz, Hz. Hüseyin efendimizin bize öğrettiği “en büyük cihad, zalimin karşısına geçip; sen "haksızsın" demektir” düsturuyla yolumuza çıktık. Yine bizler, hepimizin bildiği hikâyede ki, Hz.İbrahim’in ateşini söndürmek için ağzında su taşıyan karınca misali, ölsek bile en azından zalimlere karşı, safımızı belirleyip bu yola baş koyup kimseye kulak asmadık” dedi.

BİRLİK-BİRABERLİK VURGUSU

Kongrede kürsüye çıkan herkes birlik ve beraberliğe vurgu yaptı. Partinin emektar isimlerinden Mustafa Önüç’ün ‘biz bu abdestle onlara çok namaz kıldırırız’ sözleri büyük alkış aldı. İl Başkanı Levent Bülbül’ün ‘Hendek her alanda farklı ve önder. İlk seçimlerde her yerde zafer kazanacağımıza inanıyorum” dedi. Miletvekili Münir Kutluata ise hükümeti eleştirerek ‘Onlar şu anda iki konu üzerinde çalışıyorlar. Biri bölmek diğeri ise bölüşmek” dedi. Kongrede Divan başkanlığı yapan Muharrem Bülbül ise İslam dinini referans göstererek yola çıkanların islamdan ne kadar uzak olduklarını dile getirdi. Bülbül şiir ve Kur’an’dan alıntılarla salonu coşturdu.

Konuşmaların ardından seçime geçildi.Kongreye tek liste ile giden Turgut Babaoğlu İlçe Başkanı olurken İlçe Yönetimi de partililere tanıtıldı.

Babaoğlu teşekkür konuşmasında zaman birlik ve beraberlik zamanı olduğunu söyleyerek çalışmalara aralıksız devam edeceklerini söyledi.

MHP HENDEK İLÇE BAŞKANI TURGUT BABAOĞLU

YENİ YÖNETİM KURULU ŞU İSİMLERDEN OLUŞTU;

1-ATİLLA TEZGEL

2-İSMAİL BAYKAL

3-TANER YILMAZ

4-FATİH YILMAZCAN

5-BİLGİN PEKTEMEK

6-ABDULLAH ERBOĞA

7-HAMDULLAH AKÇAY

8-ÖMER GÜRBÜZ

9-SEYFİ ARSLAN

10-CENGİZ BIÇKICI

11-UFUK GÜNGÖR

12-AYHAN GÜLER

13 GÖKHAN BİLGİN

14-İSMET BAHADIR

15-OKTAY AYDIN

16-AYDIN BİRİNCİ

17-METİN KIRÇİÇEK

18-MUAMMER ÇELEBİ

19-ALİ HOTOMAN

20-UĞUR GÜNDÖNÜM

21-ALPER ATALA

22-CAVİT KUDRETLİ

23-DURSUN DENİZ

24-ÖZCAN NİŞANCI

25-VELİ ERGEN

26-SEMRA BAŞKARA

27-NİGAR GÖRÜM

28-GÜLER KÜÇÜK

29-ALİ YAZICI

30-MEHMET BAYRAKLI

31-YILMAZ KARADAĞ

32-ZEKİ ÖZCAN

33-NECMETTİN SEVENCAN

34-İDRİS DENİZCİ

35-İSA KÜÇÜK

36-SÜLEYMAN BEYKOZ

 37- YUSUF ÇULHAOĞLU