Esnaf, adayları ilgiyle karşıladı. MHP'li Kaba, ziyaretlerle ilgili yaptığı değerlendirmede "Her yerde olduğu gibi, Hendek'te de MHP'ye büyük bir teveccüh var. Bunda şüphesiz bu ilçenin yetiştirdiği değerlerden Levent Bülbül kardeşimizin adaylığı da etkilidir. İnşallah Sakarya'da vekil değil, vekiller çıkartacak bir oy oranına ulaşacağız" dedi.

"Hendek, MHP'ye sahip çıkıyor" diyen MHP Adayı Eroğlu ise Hendek'in, 16 Nisan referandumunda yüzde 70'lik bir oranla evet dediğini anımsattı ve şöyle devam etti:

"Hendek, 16 Nisan'da gösterdiği iradeye sahip çıkarak, Cumhur İttifakı'na daha yüksek bir oranla destek olacaktır. Milletvekili seçimlerinde ise, Sakarya genelinde seçmenin hissedilir şekilde MHP'ye eğilimi var. Hendek'te de eğilim bu yönde. Biz bunu görüyor ve şevkle çalışıyoruz. Moralimiz çok yüksek. Birileri oturdukları yerden milletvekili dağılımı yapıyor. Neredeyse Cumhur İttifakı'na milletvekili bırakmayacaklar. Bu milletin aklıyla alay etmektir. MHP'ye şans tanımayanlar, MHP ile sorunu olan ve Cumhur İttifakı'ndan rahatsızlık duyanlardır. Ne yapsalar fayda yok. 24 Haziran seçimlerinden Cumhur İttifakı ve MHP başarıyla çıkacak ve Türkiye, Cumhur İttifakı ile tüm belaları başından defederek 2023'e kararlılıkla yürüyecektir.

MHP Milletvekili Adayları Mehmet Emin Kaba ile Ali Doğan Eroğlu’nun Hendek’te yaptığı ziyaretlere MHP İlçe Başkanı Turgut Babaoğlu, Yönetim Kurulu üyeleri, MHP Meclis Üyeleri Hüdaverdi Bahadır ve Osman Güney eşlik etti.