Hendek İnşaat Tadilat

Babaoğlu yayınladığı mesajında “Engelli vatandaşlarımızın sorunları toplumumuzun en hassas meselelerinden biridir. 10-16 Mayıs günlerinde kutlanan Engelliler Haftası, toplumun engelliler ve onların sorunlarının dinlenmesi hususunda dikkatini çekmeyi amaçlaması bakımından üzerinden durulması gereken bir dönemdir.

 Engelli vatandaşlarımızın sorunlarına eğilmek sosyal bir devlet olmanın yükümlülüklerinden birisidir. Devletimizin tüm imkânlarını seferber ederek engelli vatandaşlarımızı toplumdan soyutlayan, toplumun dışına iten bütün uygulamalarla mücadele etmek ise bizlerin görevidir. Üzerinde düşünüldüğü takdirde bütün engellere çözüm yolu bulunabilecekken, engelli vatandaşlarımızın sorunlarının çözülmediğini görmek üzüntü vericidir. Zira onların asıl engelleri kendileri değil; sosyal hayata entegre olmalarını zorlaştıran düzensiz yollar, parklar, bahçeler, yıkık kaldırımlar, onların da kullanabilecekleri şekilde düzenlenmeyen ulaşım araçları, okul yollarıdır. Bir sosyal devlet olarak devletimizin bu tür eksiklikleri daha vatandaşımız talep etmeden görmesi ve hizmet sunması gerekmektedir. İşe yerleştirmede en öncelik tanınması gerekenler engelli vatandaşlarımızdır.

Bu düşüncelerle, 10-16 Mayıs Engelliler Haftası fırsat bilinmeli ve toplumun en küçük biriminden en büyüğüne, bu konuda daha duyarlı olmaya özen gösterilmelidir. Başta engelli kardeşlerimiz olmak üzere her an bir engelli adayı bütün insanların Engelliler Haftasını kutlarım” ifadelerine yer verdi.