Hendek Vadi Emlak
MHP Hendek belediye meclis üyeleri, Ramazan dolaysıyla yayınladığı mesajda birlik ve dirlik temalı temennilerde bulunarak, huzur içinde bir Ramazan geçmesini dilediler.

  “Ayların en hayırlısı olan Ramazan, bin aydan daha hayırlı olan Kadir Gecesini içinde barındıran başı rahmet, ortası mağfiret, sonu ise kurtuluş olan mübarek bir aya erişmenin huzuru ve mutluluğu içerisindeyiz diyen MHP Hendek belediye meclis üyeleri adına basın sözcüsü Yaşar AYGÜNEŞ mesajında; “Bugün gerek ülkemiz, gerekse İslam Alemi zor bir süreçten geçmektedir. Maalesef öyle yada böyle Kerkük’te, Musul’da,Telefer’de, Irak’ta, Suriye’de , Türkiye’de Müslüman kanı akmaya devam etmektedir. İşin daha da vahim noktası kardeşi kardeşe kırdırarak akıtılmaktadır.

 Ramazan, biz Müslümanlar için en kutsal aydır. Bu ayın maneviyatına uygun olarak Allah’a açılan ellerin, edilen duaların tek temennisi birlik ve dirlik olması gerekmektedir. 2014 Dünyasında Türklerin ve Müslümanların birliği artık kaçınılmaz bir noktaya gelmiştir. 1400 yıldır dünyayı aydınlatan İslam’ın ışıkları bugün içinde bulunduğumuz karanlık durumdan çıkaracak yegane güçtür.

 

Değerli mümin kardeşlerim; Bugün terörün kan akıtmaya devam ettiği aşikarca ortadayken, Kuran-ı Kerim’in rehberliğinde bu nifak tohumlarını aramıza almamamız gerekir. Bu ramazanda sadece ibadetle değil, bir olabilmenin ruhu içinde yaşamamız gerekir. Milliyetçi Hareket Partisi belediye meclis üyeleri  olarak bu birlikteliğe çok önem vermekte olduğumuzu belirtmek isterim.

 

80 Milyonluk Türk’ün yaşadığı vatanımızda, 250 milyon soydaşımızla birlikte 1.5 milyar Müslümanın yaşadığı Dünya’mızda kaçınılmaz tek gerçek birlik ve bu birliğin yarattığı dirliktir. Bunun için bu Ramazan ayında bu tema ile Allah’a bir adım daha yaklaşmayı hedeflemeli ve tüm sıkıntı içindeki kardeşlerimize maddi manevi desteklerimizi esirgememeliyiz.” Dedi.

Aygüneş:” Dilerim ki bu ay Türk-İslam âleminin içinde bulunduğu bütün sıkıntılardan kurtulmanın vesilesi olur. Bu mübarek ayın hürmetine Yüce Allah’ın rahmetine kavuşmayı diliyor, bütün Hendek’li hemşerilerimizin ve Aziz Türk Milletinin Ramazan Ayına kavuşmasını kutluyoruz”