Hendek İnşaat Tadilat
Milliyetçi Hareket Partisi Hendek Belediye Başkan Adayı Turgut Babaoğlu basın toplantısı düzenleyerek Hendek’e hizmet, vatandaşlarımıza hizmet olduğunun hiçbir zaman unutulmaması gerektiğini söyledi.

 

 MHP Hendek Belediye Başkan adayı Turgut Babaoğlu, ilçe örgütü yönetimi ve partinin önde gelen isimleri ile bir araya gelerek genel değerlendirmede bulundu. Babaoğlu öncelikli hedeflerinin hiçbir şekilde polemiğe girmeden Hendek’te siyaseti daha üst ve düzgün seviyelere çıkarmak olduğunu ifade etti. Babaoğlu şunları söyledi, “Hendek’e hizmet, vatandaşlarımıza hizmet olduğunu hiçbir zaman unutulmaması gerekiyor.”

DOĞRULARIN SAVUNUCUSU

Partilerinin küçük düşürülmesi adına siyasi rakipleri ve mevcut belediye başkanının bazı çabalar sarf ettiğini ifade ederek, “Milliyetçi Hareket Partisi’nin Belediye Başkan Adayı olarak gerek şahsımı, gerekse temsilcisi olduğum siyasi partinin her platformda savunuculuğunu, doğru bildiğimiz ilkelerin savunuculuğunu yapmaya sonuna kadar devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

DİK DURACAĞIZ

Partilerine yönelik eleştiri, hakaret ve benzeri olaylara cevapsız kalmayacaklarını vurgulayan Babaoğlu şu ifadeleri kullandı,  “Bizler vatandaşları hakir görüp, onları satın alınacak birer eşya gibi gören, parasal güçlerini seçimi kazanmak için birer araç olarak gören insanların zihniyetine karşı dik duruşumuzla yola çıktık.” Partililere siyaseti düzeltmek için çağrıda da bulunan Babaoğlu, “Yapacaklarımızı ve mevcutta yapılmış olanları insanlara doğru bir şekilde anlatalım” diyerek uyarıda bulundu.

SORU İŞARETLERİ

Hendek’e kalıcı , doğru ve dürüst hizmetler yapmanın öncelikli hedefleri arasında yer aldığını vurgulayan Babaoğlu, yaptı konuşmanın devamında Hendekli vatandaşların bazı konularda ki soru işaretlerini açıklayarak devam etti. Kemaliye Mahallesi dönüşüm projesinin, yapımı devam eden camii, hastane gibi devletin yapmış olduğu projelerin belediyenin hizmetleri gibi bir algı yaratıldığını ve ‘Eğer biz belediyeden gidersek, bunların hiçbiri olmaz” imajının yaratılmaya  çalıştığını belirten Babaoğlu, “Belediyeye bağlı özel şirketlerde de aynı yaklaşım sergilenmekte ve halkın bize karşı teveccühü etkilenmek istenmektedir” dedi.

HAK GÖZETECEĞİZ

Belediye Başkanlığına seçildikleri takdirde, ilçede yapımına başlanmış ve yarım kalmış projelerin bitirilmesinin ilk işleri olacağını vurgulayan Babaoğlu, “Devlette devamlılık esastır.

Hendek Belediyesinde bu dönemden sonra her iş daha düzenli şekilde yürüyecek. Bundan hiç kimsenin şüphesi olmasın” şeklinde konuştu. Partilerinin Kentsel Dönüşüme karşı bir tavrı olmadığını da açıklayan Babaoğlu şöyle devam etti, “Ancak vatandaşlarımızın haklarınız gözetmek, belediye başkanı olduğumuz durumda bile öncelikli olarak, vatandaşlarımızın menfaatlerini gözeterek daha iyi bir yaşam koşullarına ulaşması için elimizden gelen tüm gayreti göstereceğiz.”

DÖRT KATTAN FAZLA

Kentsel Dönüşümde vatandaşlarla dört kat üzerinden anlaşıldığını ve hisse paylaşımı yapıldığını belirten Babaoğlu, şuna dönüşümün yapıldığı alanda dört kattan yüksek binalar inşaa edildiğini vurgulayarak, “Buna rağmen halkımızın alacağı haklar yerinde saymaktadır.

 Biz diyoruz ki biz geldiğimizde muhakkak ki bu insanlar şu an aldıklarının bir tık üzerinde hak sahibi olacaklar” ifadelerini kullandı.

BİLGİ SAHİBİYİZ

Yaptığı toplantıda borç altında ki belediye’yi kabul edip etmeyeceği şeklindeki soruya da cevap veren Babaoğlu, verdiği cevapta neye talip olduğunu bildiklerini ve belediyenin mali durumu hakkında bilgi sahibi olduklarını söyledi. Babaoğlu, seçildikleri takdirde, belediyenin tüm kurumlarının incelenmesi için müfettiş çağıracaklarını vurguladı. 18 uygulamaları hakkında da konuşan Babaoğlu, “Biz Hendek’in ihtiyaçları göz önünde bulundurularak, öncelikli planları muhakkak ki revize edeceğiz ve oradaki haksızlıkları, adaletsizlikleri kesinlikle düzelteceğiz” şeklinde konuştu.

DÜRÜST VE İLKELİ

Hendek’e bağlı köylerle ilgili görüşlerini de açıklayan Babaoğlu, sürekli köylerde yaşayan vatandaşlarla konuştuklarını, ihtiyaç ve beklentilerini bildiklerini ifade etti.  Köylerle ilgili olarak devamlı köylerin ileri gelenleriyle, azalarıyla bir araya geleceklerini söyleyen Babaoğlu, “Hendek’te siyasetin artık temizlenmesini, doğru dürüst ve ilkeli insanların siyasette olmasını istiyoruz. Tüm adayların ve ilçe teşkilatlarının yapacağı basın açıklamaları, seçim propagandalarında bu tür üsluplara dikkat ederek Hendek’te gelecek nesillere düzgün bir Hendek, düzgün bir siyaset ortamı bırakalım diyorum” diyerek açıklamasını tamamladı.