MHP Hendek Belediye Başkan A.Adayı Turgut Babaoğlu Öğretmenler günü nedeniyle yayımladığı mesajında ”Hz. Ali’nin deyişi ile bana bir harf öğretenin kırk yıl kölesi olurum, Atatürk’ün ifadesi ile Öğretmenler yeni nesil sizin eseriniz olacaktır, demişlerdir. Binlerce yıldır insanlık onuru ile bayraklaşan öğretmenlik mesleği yılın sadece bir gününde değil, her anında hatırlanması ve anlaşılması gereken eğitim camiasının değerli mensuplarının, millet ve devlet hayatında yeri kuşku götürmez bir gerçektir.

Vatanımızın çeşitli yerlerinde kar, kış, yağmur, soğuk demeden okuluna giden, istiklal marşımızı yavrularımıza ezberleten, çocuklarımızı hayata hazırlayan çileli kahramanlardır Öğretmenlerimiz. Adı Ahmet Bey’dir, Fatma Öğretmendir. Can verirler topluma, insanlık Öğretmen sayesinde medeniyetle tanışmıştır.

Sahip olduklarını anlatarak, göstererek, benimseterek kuşaklara aktaran, sosyolojik sürekliliğin sağlanmasına en büyük katkıyı sağlayan yine öğretmenlerimizdir.

Elleri öpülecek öğretmenlerimizin de belirgin sorunları olduğunu unutmamalıyız. Gelecek nesillerin mesuliyetini içinde barındıran öğretmenlik mesleğinin, başta ekonomik olmak üzere, her anlamda hak ettiği itibarlı konuma gelmesi sorumluluk sahibi herkesin dikkat etmesi gereken bir husus olmalıdır.

Bu vesileyle emekli öğretmenlerimiz ve tüm öğretmenlerimizin “Öğretmenler Günü’nü” kutluyor; mutlu, başarılı ve huzur içinde bir hayat geçirmelerini diler, görevi başında hain saldırılar sonucunda şehit düşen ve ebediyete intikal etmiş bütün öğretmen ve eğitimcilerimize Yüce Allah’tan rahmet dileyerek, minnet ve şükranla yâd ediyorum” dedi.