Hendek İnşaat Tadilat
Hendek Aile Kabristanlığı ziyaretçilerini bekliyor. Kurban bayramı öncesinde bakımı yapılan mezarlıkta, Hendek Belediyesi tarafından kurulacak çadırda mezar ziyaretine gelen vatandaşlara çay, kahve ikramı yapılacak ve Kuran-ı Kerim okunacak.

 

Hendek Belediyesi tarafından periyodik olarak temizliği ve bakımı yapılan Hendek Aile Kabristanlığı bayram dolayısıyla gelecek ziyaretçilerini bekliyor. Hendek Belediyesi Fen İşleri ekipleri tarafından, kabristanlık içersinde bulunan yaşlı ve tehlikeli (yıkılması muhtemel) ağaçları ve otlar kesilerek, mezarlıklar temizlendi. Bilindiği üzere bir süre önce tek tip mezarlık uygulamasına geçen Hendek Belediyesi, mezarlıklardaki görüntü kirliliğine de son vermeyi hedefliyor. Mezarlıklarında şehrin bir parçası olduğunu ifade eden Belediye Başkanı Ali İnci, "Belediye olarak mezarlıklardaki görüntü kirliliğinin ortadan kalkması, demir çubuklarla çevrili mezarların kaldırılması için gelişigüzel mezar yapımına izin vermiyoruz. Mezarlıklar adeta taş ve demir yığınına döndü. Biz yeşil, temiz ve düzenli bir mezarlık hedefliyoruz. Mezarlıklarda şehrimizin bir parçası. Mezarlıklar 20 cm yüksekliğin de mermerle çevrilecek. Başında da daha yüksek olan alınlıklar olacak. Uygulamamıza başladık. Vatandaşlarımız aldığımız karara çok olumlu baktılar.” dedi.

Hendek Belediyesi, arefe gününden itibaren bayram boyunca mezarlık önünde kurduğu çadırda mezarlığa ziyarete gelenlere gün boyu çay, kahve ikramında bulunacak. Ayrıca kurulan çadırda hocalar tarafından Kuran-ı Kerim okunacak.