RÜZGAR GÜLÜNDEN MELEKLERE VE ÇINARLARA DOKUNAN SEVGİ

Programa Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu, Hendek İlçe Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Fulya Aktan Kibar, Sakarya Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdür Vek. Ahmet Hamarat, Hendek Sosyal Hizmet Merkezi Md. Vek. Gülşen Fatma Dursun, Hendek Melek Nişancı Huzurevi Müdürü Nurdan Avcı, Özel Şahin Sağlık Meslek Lisesi Yöneticisi Hülya Bilgin Çolakoğlu, okul öğretmenleri ve okul öğrencileri, Gelişimsel Yaklaşım Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi,  Özel Eğitim Merkezi ve Çoksen Özel Eğitim Merkezi yönetici, öğretmen ve down sendromlu öğrencileri, huzurevi yaşlıları ve sağlık çalışanları katıldılar.

 

RENKLERE YOLCULUK

“ Renklere yolculuk “ etkinliğinde rüzgar gülü objeleri ile yaşlılar ve down sendromlu çocuklar kostüm giymiş gençlerle unutulmaz anlar yaşadılar.

Açılış konuşması ile programı başlatan  Hendek İlçe Sağlık Müdürü Uzm.Dr. Fulya Aktan Kibar’dan sonra  Sakarya Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç.Dr. Simge Ünlü konuşma yaptılar. Şair Alimoğlu kendi yazdığı  “ Çınarın Kalbinden “ adlı şiirini seslendirdi. Ardından programın sunuculuğunu yapan Uzm.Hemşire Deniz De Asis  kendi yazdığı “ Meleğin Kalbi” şiirini seslendirdi. Daha sonra Hendek İlçe Sağlık Müdürlüğünden Ebru Gürlü “ Yaşadıklarımdan Öğrendiğim Bir Şey Var“ şiirini seslendirerek down sendromlu çocuklara mikrofonu uzattılar. Melekler ve çınarlar duygusal anlarda buluştular.

Programın ardından birlikte yemek yedikten sonra çocuklar ve gençler dans ettiler, şarkılar söylediler.

Down sendromlu çocukların ve yaşlıların eğlenceli bir etkinlikte bir araya gelmesinin amaçlanarak, topluma farkındalık geliştirilmesini hedefleyen çalışma Mart ayı içinde Dünya Yaşlılar haftası ve Dünya Down Sendromu günü dolayısıyla planlanmıştı.

“Çınarların Sevgi Köprüsündeyiz, Meleklerin gözlerindeki renklerdeyiz, Yüreğinin rüzgarına bir anlam yükle, Umut et Fark et Rüzgar Gülüyle”