Hendek İnşaat Tadilat
SAÜ Eğitim Fakültesi Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Öğrencileri yazdıkları mektupları Soma’da hayatını kaybeden maden şehitlerinin çocukları ile Mektup kardeşliği başlatarak yazdıkları ilk mektupları gönderdiler.

Manisa’nı Soma İlçesinde maden kazasında hayatını kaybeden şehitlerimizin özellikle çocuklarının duygularını dışa vurumlarını sağlayacak bir “Mektupla Başlayan Kardeşlik” projesinde ilk mektuplar yazıldı ve Eğitim Fakültesi Öğrencileri yazdıkları Mektupları Soma’ya gönderdi.

Travma Sonrası yaşanan duyguların uygun bir şekilde dışa vurulması bireyin hem fiziksel hem de psikolojik sağlığı için son derece önemli olduğunu belirten SAÜ Eğitim Fakültesi PDR Bölümü Öğretim üyesi Doç.Dr. Mustafa Koç ” Duygu ve düşüncelerimizi bilinçli bir şekilde geride tutmak ya da engellemek oldukça zorlayıcı bir iş olabilmektedir. Zamanla, engelleme işi, bedenin savunmalarının da aşamalı olarak zayıflatmaktadır. Düşünce, duygu ve davranışları ifade etmemek insanlar için fiziksel ve psikolojik hastalıklara yatkın hale getirebilmektedir.  Yaşanan travmaya karşı oluşan duyguları ki bunlar çok güçlü duygulardır, bastırma mekanizması ile dışa vurmayan inkar mekanizması ile yok sayan bir bireyin ve özellikle de bütün bunları yapan birinin çocuk olması duyguların uygun bir şekilde dışa vurumunu en öncelikle konu haline getirmektedir. Bu bağlamda Manisa’nı Soma İlçesinde maden kazasında hayatını kaybeden şehitlerimizin özellikle çocuklarının duygularını dışa vurumlarını sağlayacak bir “Mektupla Başlayan Kardeşlik” projesi kapsamında SAÜ Eğitim Fakültesi Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Öğrencilerinin gönüllü katılımı ile mektuplar yazıldı ve böylece bu maden kazasında babasını kaybeden çocuklar için bir sığınak olma süreci başlatıldı. İnsana yardım bir fırsattır, ele geçince iyi değerlendirmek gerekir” dedi.

Mektupları yazarak tamamlayan Eğitim Fakültesi PDR Bölümü öğrencileri ilk gönderecekleri mektupların heyecanını da yaşayarak Soma’dan Mektuplara gelecek cevabı beklediklerini de dile getirerek güzel bir kardeşliğin başlayacağını ifade ettiler.