Hendek Ticaret Merkezi Kapalı Pazaryerinde düzenlenen Hendek Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Genel Kuruluna Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu, Siyasi Parti İlçe Başkanları, Sakarya Esnaf Odaları (SESOB) Başkanı Hasan Alişan, Belediye Meclis Üyeleri, Muhtarlar, Oda Başkanları, STK Temsilcileri ile Hendek Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatif Üyeleri katıldı.

Hendek Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Genel Kurulunun Divan Başkanlığını 25. Sakarya Bölge Birliği Başkanı Ali Yılmaz, Kâtip Üyeliklerini ise Cemil Varlıca ile Hasan Ayar yaptı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından yapılan genel kurulun açık oylama mı kapalı oylama mı yapılması esnaflara soruldu, esnafların çoğunluğu oylamanın açık yapılmasını talep ederek gündem maddelerinin okunması ve oylanmasının ardından seçimlere geçildi.

Kooperatif ortaklarının çoğunluğunun talebi ile gerçekleştirilen açık oylama sonucunda mevcut Başkan Mehmet Yaşar Demirel güven tazeleyerek Hendek Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı oldu.

Seçim sonu Başkan olan Mehmet Yaşar Demirel yaptığı teşekkür konuşmasında “Sevgili ortaklarım. Dün neysek, bugünde aynıyız. Biz tek bir milliyetçilik biliyoruz. Arkamda duran Türk Bayrağının sınırlarının olduğu misaki milliyetçiliği dışında hiçbir milliyetçiliği bilmem. Ben sizlerle var oldum. Siz bana bu yetkiyi verdikçe her türlü göreve devam edeceğim. Hepinize çok teşekkür ediyorum. Sağ olun, var olun” dedi.

Demirel daha sonra tebrikleri kabul etti. Seçimlerin ardından tebrikleri kabul eden Mehmet Demirel daha sonra Anne ve Babasını ziyarete gitti.

Seçim sonucu açık ara farkla kazanan kongrede

Başkan Mehmet Yaşar Demirel olurken

Yönetim Kurulu ise şu isimlerden oluştu

Mustafa Turnacı

Kenan Coşkun

Mehmet Dere

İbrahim Özbek

Yönetim Kurulu (Yedek)

Feridun Sezgin

Adil Yılmaz

Özkan Sali

Serkan İpekçi

Rasim birinci

Denetim Kurulu

Ersin Şahin

Huri Hacıoğlu

Denetim Kurulu (Yedek)

Tahsin Kulaber

Haluk Demirel

Bölge Birliği Temsilcileri

Mehmet Yaşar Demirel

Mustafa Turnacı

Adnan Çelen

Bölge Birliği Temsilcileri (Yedek)

İsmail Ocak

Tanju Ayar

Yılmaz Özerik,