Hendek Vadi Emlak

Milli Eğitimciler Birliği Derneği (MEB-DER)Hendek Şube Başkanı Abidin DAYIOĞLU yaptığı açıklamada, derneğimizin İçişleri Bakanlığı tarafından onaylanan‘’Bi Dünya Kadın Projesi’’ Sakarya örneklemi projesi kapsamında daha önce İHH Genel  Başkanı Bülent  YILDIRIM Orhangazi Kültür merkezinde "İSLAM COĞRAFYASINDA  YAŞANANLAR" konulu konferans, Uzman Psikolog ve Eğitim Uzmanı Özkan ŞENOL Adapazarı Kültür Merkezinde Sakarya’da görev yapan tüm rehber öğretmenlere ‘’Bİ DÜNYA KADIN’’ konulu konferans, TRT iyi fikir program sunucusu sanatçı  Züleyha ORTAK, Sakarya Üniversitesi araştırma görevlisi Fatma Zehra TOÇOĞLU  İHH gönüllüsü Şengül MORGÜL ‘’Adapazarı Kültür Merkezinde "SAVAŞTA KADIN OLMAK"  konulu konferans verilmişti. Yine Proje kapsamında öğrencilere yönelik Adapazarı, Erenler, Serdivan ve Arifiye ilçelerinde öğrencilere yönelik ’’Öncü Kadın Anne’’ konulu seminerler yapıldı.

 Projenin Hendek etabı 26 Şubat 2016  tarihinde başlayacak ve Hendek’te toplam 10 okulda öğrenci ve velilerimize yönelik  eğitim vereceğiz. Sakarya Valiliğinin onayı ve Sakarya İl Dernekler Müdürlüğünün desteğiyle, Hendek Atike Hanım Anadolu Lisesi, Hendek Anadolu Lisesi, Hendek Osmangazi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Hendek Yenimahalle Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Hendek İmam-Hatip Lisesi, Hendek Anadolu Kalkınma Vakfı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Hendek Ziya Gökalp Ortaokulu, Hendek Şehit Mahmutbey Ortaokulu, Hendek Şehit Ali Gaffar OKKAN Ortaokulu ve Hendek Uzuncaorman Murat NİŞANCI Ortaokulu’nda eğitimcilerimiz Hatice YILMAZ ve Hakan TUNCEL tarafından liselerde 10 ve 11.sınıf öğrencilerine , ortaokullarda 6,7,8.sınıf öğrencilerine ‘’Öncü Kadın Anne, Kötü Alışkanlıklardan Korunma, Madde Bağımlılığının Zararları ’’konulu seminerlerle çocuklarımızın bilinçlendirilmesini amaçlıyoruz.

              MEB-DER Milli Eğitimciler Birliği Derneği olarak derneğimizin kuruluş amacı ülkemizin kalkınmasına maddi ve manevi katkıda bulunmak, geleceğimizi eğitimde ‘’ Önce ahlak ve maneviyat ‘’prensibini esas alarak maneviyatçı nesiller yetiştirilmesinde görmekteyiz. Eğitimde kalitenin ve iyi insan yetiştirmenin göstergesi okutulan kitapların içeriği ve yetiştirilen nesillerin topluma sağladığı fayda ve verdiği güven olmalıdır. Bi Dünya KADIN; Sakarya örneklemi projesi İçişleri Bakanlığı Dernekler Dairesi Başkanlığı tarafından desteklenmeğe değer görülerek kabul edilmiş bir projemizdir. Proje kapsamında Sakarya İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile de işbirliği protokolümüz vardır. Bu projeye katkı sağlayan genel merkez yönetim kurulu üyesi  arkadaşlarım, Hendek İlçemizdeki dava arkadaşlarım olmak üzere Sakarya İl Milli Eğitim Müdürlüğüne, İl Dernekler Müdürlüğüne ve proje eğitmeni öğretmen arkadaşlarıma teşekkür ederim.