Hendek İnşaat Tadilat

MEB-DER Hendek Şube Başkanı Abidin DAYIOĞLU, "Projemizin Hendek  etabında ilk olarak Ziya Gökalp ortaokulu ve Atike Hanım Anadolu Lisesinde başladığımızı kadına yönelik şiddet, öncü kadın (anne) , birey olarak kadın, kadınların demokrasiye katkısı ve aile içi iletişim konulu seminerlerimize bu hafta Şehit Mahmutbey Ortaokulu ve Şehit Ali Gaffar Ortaokulu ile devam ediyoruz. İki okulumuzda Altıyüz yirmi bir öğrenciye hitaben yapılan seminerde öğrencilerin konuya ilgileri ve katılımları oldukça mutluluk vericiydi.

 Abidin Dayıoğlu ayrıca; Bi Dünya Kadın Projesi ile aile kurumunun korunması ve geliştirilmesi, kadına şiddetin önlenmesi, kadınların birey olarak kabul görmesi, karar alma mekanizmalarına dahil edilmeleri, sosyal risk olmaktan çıkarılıp topluma kazandırılmaları çalışmalarına katkı sağlamak istiyoruz. Bu yönde bir toplumsal bilinç oluşturmak için okullarımızda seminerler veriyoruz. Sakarya İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz ile bu projede iş birliği protokolümüz var. İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Mevlüt Kuntoğlu’nun desteğini her zaman yakından hissediyoruz

 Şehit Mahmutbey Ortaokulu Müdürü Recep YAZICI ve Şehit Ali Gaffar Ortaokulu Müdürü Aykut DUMAN’a yakın ilgilerinden dolayı çok teşekkür ederim. Proje eğitmenimiz Ziya Gökalp Ortaokulu Rehber Öğretmeni Hakan TUNCEL ile öğrencilerimizde toplumsal bilinç ve farkındalık oluşturmaya dönük eğitimlerimiz önümüzdeki hafta Osman Gazi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ve Hendek Anadolu Lisesinde devam edecek" dedi.