Hendek Vadi Emlak

MEB-DER Hendek Şube Başkanı Abidin DAYIOĞLU, "Projemizin Hendek  etabında ilk olarak Ziya Gökalp ortaokulu ve Atike Hanım Anadolu Lisesinde başlayıp ikinci etapta Şehit Mahmutbey Ortaokulu ve Şehit Ali Gaffar  Okkan Ortaokulu üçüncü etabında Hendek Anadolu Lisesi ve Osmangazi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile devam eden   kadına yönelik şiddet, öncü kadın (anne) , birey olarak kadın, kadınların demokrasiye katkısı ve aile içi iletişim konulu  seminerlerimizi bu hafta Anadolu Kalkınma Vakfı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi, Yenimahalle Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ve Uzuncaorman Murat Nişancı Ortaokulu  ile tamamladık. dört okulumuzda Sekiz yüz Yirmi sekiz ve ilçe genelinde toplam 2122  öğrenciye hitaben yapılan seminerde öğrencilerin konuya ilgileri ve katılımları oldukça mutluluk vericiydi.

 

Abidin DAYIOĞLU  ayrıca; Bi Dünya Kadın Projesi ile Hendek ilçemizde 10 okulda  2 binden fazla öğrenciye ulaşmayı başarmanın mutluluğu içerisindeyiz. Proje eğitmenlerimiz Hakan Tuncel ve Hatice Yılmaz'ın etkili sunumları ile öğrencilerde olumlu yönde davranış değişiklikleri oluşturduğumuzu düşünüyoruz. Çünkü ; şiddet ortamında yetişen erkek çocukların agresif ve şiddete meyilli , kızların ise çekingen ve pasif yetiştiklerini, çocuk suçluluğu açısından risk grubunda olduğunu , kadına yönelik şiddetin sadece ülkemizde değil maalesef tüm dünyada ciddi bir problem olduğunu biliyoruz. Projemizin finalini Uzuncaorman Murat Nişancı Ortaokulunda öğrencilerin yanı sıra velilerimiz için de bir seminer düzenleyerek sonlandırdık. Bundan sonraki süreçte çeşitli projelerle karşınızda olacağız.

Projemize destek veren Sakarya Valisi Hüseyin Avni Coş’a, Sakarya Milli Eğitim Müdürü Mevlüt Kuntoğlu’na,  Dernekler İl Müdürü Sayın Adnan Zengin’e, Hendek Kaymakamı Sayın İdris Akbıyık’a, İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın Sabri Doğan’a Derneğimiz adına teşekkür ederim dedi.