Ligin son haftası averajla şampiyonluğu kaçıran Hendekspor’da ligin bitmesinin ardından Futbolcular maç başı ücretlerinin yatmadığını söyleyerek kamuoyuna seslendiler.

Uzun yıllardır özellikle Hendekspor’da sezon sonu hiçbir futbolcunun alacağı kalmazken bu sezonun ardından futbolcuların alacakları ile ilgili kamuoyu açıklaması yapması kafalarda soru işareti oluşturdu.

Hendekspor takımı futbolcularının ortaklaşa yaptığı açıklama

Hendekspor Futbolcularından Kamuoyuna

 Hendekspor’un başarısı için lig başından sonuna kadar terimizin son damlasına kadar mücadele ettik ve şampiyonluğu averaj ile kaçırdık. Yönetim, son maçtan sonraki pazartesi günü kalan maç başlarınızı bugün yatırıyoruz deyip helalleştikten sonra hiç bir ödeme yapılmamış ve bizi yaklaşık 1 aydır oyalamaktadırlar.

Yakın zamanda yapılan basın toplantısında kasamızda paramız ve çeklerimiz mevcut denilmesine rağmen alacaklarımız ödenmemiştir.

Parasızlıktan dışarı çıkamaz hale geldiğimizi evli barklı çoluğu çocuğu olan insanların çok zor günler geçirdiğini belirtmek istiyoruz. Bizler sadece bu mesleği yapmaktayız ve evimize ekmeğimizi sadece futboldan kazandığımız para ile götürmekteyiz. Bizler sadece emeğimizin karşılığını istiyoruz bu konuda bize yardımcı olunmasını istiyoruz. Teşekkürler