Hendek İnşaat Tadilat
Tema İl Temsilciliği tarafından düzenlenen Sapanca Gölüne sahip çıkıyoruz eylemine  çok sayıda  çevreci katıldı.Göl Park'ta yapılan eyleme ayrıca MHP Sakarya Milletvekili Prof.Dr.MünirKutluata, İl Başkanı Levent Bülbül, MHP Sakarya Büyükşehir Belediye Başkan adayı Orhan Ünver, Serdivan Belediye Başkan adayı Mehmet Göktürk, Adapazarı Belediye Başkan adayı Ahmet Tufan Demircioğlu, Sapanca Belediye Başkan adayı Oya Arapoğlu, Arifiye Belediye Başkan adayı Ataman Suat Şenol, Sapanca İlçe Başkanı Berat Taner, Adapazarı İlçe Başkanı İsmail Küçük, Sakarya Ülkü Ocakları, MHP İl-İlçe yöneticileri de katıldı.

 Eylemde konuşan MHP Sakarya Milletvekili Prof.Dr.Münir Kutluata, Sapanca Gölü hakkındameclise sunduğu araştırma önergesini hatırlatarak, "Gölün neden bu durumda olduğunun tespiti ve derhal önlem alınmasını istedik. Ancak kabul etmediler. Bin dereden su getirdiler ama gölün yok olmasına sessiz kaldılar. Bir iktidar neden konunun araştırılmasını istemez, niçin önler?  4 bin kamyon atığı göle dolduruldu. Bu gölün doldurulmasının hesabını kim verecek? Bu ülkenin sularına musallat olanlardan hesabı kim soracak?  Su şişeleme kalkınmamıdır?"dedi.

Kutluata, " Göl üzerinde 3 ana tahribat var. Bunlardan biri gölü besleyen sular göle inmiyor, ikinci sanayi suyu olarak kullanılması ve göle dolgu yapılması.3 ana tahribata bir yenisi daha eklendi. Şimdi çekilen alanlara dolgular yapılıyor" dedi. Kutluata gölle alakalı olarak mecliste geçen haftada iki ayrı konuşma yaptığını söyleyerek, önümüzdeki hafta Türkiye Büyük Millet Meclisine yeni bir soru önergesi sunacaklarını söyledi. Konuşmaların ardından gölün çekilen kısımlarında toplanlanan çevreciler, doğa severler ve siyasiler halka yaparak alkışlarla tempo tuttular.