Hendek İnşaat Tadilat

Hendek Halk Eğitim Merkezi ve Hendek Sanat ve Meslek Edindirme Kursu (HESMEK) tarafından oluşturulan Emlak Danışmanlığı Kursiyerlerine Emlak Ofislerinde bulunması gereken Evraklar ve yapılan uygulamalar hakkında bilgiler verildi.

Kurs Eğitmenleri Hasan Kargün ve Elif Turalıoğlu ile birlikte Hendek’te faaliyet gösteren İbrahim Çam’ın işletmeciliğini yaptığı Sultan Emlak Ofisinde Büro uygulaması yapan Kursiyerler, Emlak Ofislerinde ne tür evrakların olması gerektiğini ve müşteri ilişkilerinin ne şekilde yapılması gerektiğini uygulamalı olarak gördü.

Kargün, Kursiyerlerimize birlikte Emlakçılık Mecburi Hizmet Tebliği ve Kanuna göre, Emlak Ofislerinde bulunması gereken Belgeler ve Uygulamalar hakkında Eğitimci kadrolar olarak yerinde inceleyerek Kursiyerlerimize bu bilgileri uygulamalı olarak göstermiş olduk diye konuştu.

Emlak Ofislerinde Kurs Bitirme Belgesi, Emlakçılar Odası Kayıt Belgesi, Vergi Levhası ve Esnaf Sicil Belgelerinin kesinlikle olması gerektiğini belirten Kargün, Vatandaşlarımız Alım veya Satım işlemleri yaptıracakları Emlak Ofislerinde bu evrakları görme hakkına sahip. Bu tür evrakları olan Ofisler güvenilirliklerini ispatlamış işletmelerdir. Evrakları olmayan Emlak Ofislerine itibar göstermeyin diyerek uyarılarda bulundu.