HABERHENDEK.COM/ Sarıdede Mahallesi Ekrem Günay Caddesi üzerinde açılan ve 2 seneye yakın zamandır hiçbir işlem yapılmayan ve kapatılmayan İnşaat temeline Vatandaşlar tepki gösteriyor.

Mahallede yaşayan Vatandaşlar 2 seneye yakın bir süredir açık olan bu inşaat temeli kurbağaların ve sineklerin meskeni haline gelmiş durumda.

 Geceleri ne kurbağa sesinden nede sinekler yüzünden uyku uyuyamıyoruz. Aynı inşaat temeli ile ilgili daha önce yağmurlar nedeniyle su doluyor ve etrafında korumalar olmadığı için yolu kullanan çocuklarımızın düşme tehlikesi nedeniyle şikâyet edilmiş ve etrafı kapatılmıştı.

Fakat o günden bu güne kadar başka bir işlem yapılmadı. Belediye yetkililerimizin bu konuya çözüm bulmalarını istiyoruz diyerek taleplerini dile getirdiler.

Vatandaşlar konuyla alakalı olarak Hendek Belediyesine gerekli şikâyetleri yapacaklarını ve sonuç alamadıkları takdirde konuyu Cimer üzerinden Cumhurbaşkanlığına ileteceklerini ifade ederek, artık kurbağa sesi duymak ve sineklerle mücadele etmek istemiyoruz. Yetkililerin gerekli işlemleri yapmalarını bekliyoruz diyerek Hendek Belediyesine ve ilgili inşaat firmasına seslendiler.