Hendek İnşaat Tadilat
Bayraktepe Mahallesi sakinleri belediyeye çağrıda bulundu

 Hendek’in Bayraktepe Mahallesi 722. Sokak sakinleri, yollarının çamur içinde olmasına tepki gösterdi. 9 yaşındaki Nuray Güner, “Çamur içinde okula gitmek istemiyorum” diyerek yolların asfaltlanmasını istedi.

 

Kanalizasyon hattı

Hendek Bayraktepe Mahallesi 722. Sokak’ta oturan Mustafa Güner ve ailesi yollarının çamur olması sebebiyle dertli. Çamur içindeki yolların asfaltlanmasını isteyen mahalle sakinleri yetkililere çağrıda bulundu. Mustafa Güner’in ilköğretim 3.sınıfta okuyan 9 yaşındaki küçük kızı Nuray Güner’de çamur içerisinde okula gitmek istemediğini söyledi. Sokakta yeni açılan kanalizasyon hattının döşenmesinin ardından yolların yapılmadığını belirten mahalle sakinleri, çamur içinde kaldıklarını belirtti. Öğrenciler okula, vatandaşlar da işlerine çamur içinde gitmek zorunda kaldıklarını ifade ederek, sıkıntılarını dile getirdi.

Çakıl dökülse yeter

Mustafa Güner şunları söyledi: “17 yıldır bu mahallede oturuyorum. Sokağımızda analizasyon çalışması yapıldı. Daha sonra yola çakıl dökülmedi ve çamur içinde bir sokak haline geldi. Okula giden çocuklarım çamur içerisinde okula gidip geliyorlar. Bunun yanı sıra 83 yaşında babam camiye gidip gelirken bir ok zaman üzeri çamurlu vaziyette geliyor. Bununla ilgili belediyeye birkaç kez gittim şikâyetimi belirttim. Belediye yetkilileri bana bugün yarın yapacağız dediler ama hiç oralı olmadılar. Çok bir şey istemiyorum bu sokağa en azından çakıl dökülebilir.”

Alkolikler geliyor

Mahalle sakinlerinden Ahmet Ersoy ise sokağın bağlantı yolunun çöplüğe dönüştüğünü belirterek, “Birileri gece inşaat atıklarını buraya atıyor. Ayrıca otomobillerinde alkol alanlar da buraları mesken tuttu. Emniyetin uyarısına rağmen gelmeye devam ediyorlar. Sokağımız alkoliklerin sokağı oldu” dedi.