Hendek İnşaat Tadilat
Karadeniz Teknik Üniversitesi Orman Fakültesi Orman mühendisliği bölümü 4.sınıf öğrencileri Hendek’te Fidanlık Müdürlüğünü ve Ormanları gezerek uygulamalı bilgilendirme etkinliği yaptılar.

Hendek Bayraktepe’de Belediye Başkanı Ali İnci’nin misafiri olan Karadeniz Teknik Üniversitesi Orman Fakültesi Orman Mühendisliği Heyeti kahvaltıda buluştu.Kahvaltının ardından Hendek Belediye Başkanı Ali İnci misafirlere Lokum ve Hendeği tanıtan kitap hediye etti.Heyet daha sonra  Hendek Fidanlık Müdürlüğünü ziyaret ettiler.

Hendek Fidanlık Müdürlüğünü ziyarete Orman Bölge Müdürü Hasan Türkyılmaz, Karadeniz Teknik Üniversitesi Orman Fakültesi Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Salih Terzioğlu, Bölüm Başkanı Prof.Dr. İbrahim Turna, Öğretim Üyeleri  , Öz-Orman İş Sendikası Sakarya Şube Başkanı Adem Öz,Hendek Orman İşletme Müdür Yardımcısı Sungur Mehmet Yeni , Fidanlık Müdürü Hacer Dilaver ve Orman Mühendisliği bölümü 4.sınıf öğrencileri katıldı.

Karadeniz Teknik Üniversitesi Orman Fakültesi Orman mühendisliği bölümü 4.sınıf öğrencileri dört yıl boyunca aldıkları teorik eğitimin yanı sıra,aldıkları eğitimleri arazide görme ve tatbik etmek amacı ile Hendek Fidanlığını ve Süleymaniye köyü dış budak ormanlarını gezerek uygulamalı tatbik ettiler.İki gün boyunca ilimizde olacak olan Öğrenciler ,Öğretim üyeleri ile birlikte Longoz Ormanları ve sorunları hakkında bilgiler alacak ,hızlı gelişen tür ağaçlandırmaları orjin denemeleri hakkında da bilgiler alacaklar.

KTÜ orman Mühendisliği Bölümü öğrencilerinin Hendek Fidanlık ziyaretinde Orman Bölge Müdürü Hasan Türkyılmaz Sakarya’da yapılan fidancılık ve çalışmalar ile ilgili bilgiler vererek ziyaretlerinden duyduğu memnuniyeti belirterek kendilerine teşekkür etti.

Hendek Fidanlığını ziyaret eden Karadeniz Teknik Üniversitesi Orman Mühendisliği bölümü öğrencilerini bilgilendiren Fidanlık Müdürü Hacer Dilaver,heyete çalışmalar ile ilgili uygulamalı bilgiler aktardı.

Orman Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof.Dr.İbrahim Turna Hendek’te misafirperver bir şekilde karşılayan Belediye Başkanı Ali İnci'ye ve Orman Bölge temsilcilerine çok teşekkür etti.

KTÜ heyeti Kemençe eşliğinde oyunlar oynayarak kısa süreli de olsa stres attılar.Heyet daha sonra fidanlık arazisini gezerek uygulamalı bilgiler alarak tatbik ettiler.