Hendek İlçe Sağlık Müdürlüğü ne bağlı sağlık çalışanları pandemi sürecinin başından beri ekip olarak   filyasyon   ve şu anda da aşılama ( bağışıklama ) çalışmalarına aralıksız devam etmektedirler
Hendek İlçe Sağlık Müdürü Uz. Dr.Tekin Ulaş Karatepe "Sağlığınız kurumsal önceliğimizdir ve siz vatandaşlarımızın maske , mesafe ve hijyen alışkanlıklarına dikkat etmesini istiyoruz. Sağlık ekibimize sağlayacağınız en değerli katkı kurallara uyum noktasında göstereceğiniz hassasiyet ve özendir.” dedi.
Hendek İlçe Sağlık Müdürlüğü sağlık personeli  Hendek Melek Nişancı Huzurevi sakinlerine ilk doz aşılamayı gerçekleştirerek , onların sağlık durumlarını yerinde değerlendirdi. Huzurevindeki personellerin aşılanması ile birlikte koruyucu önlemlere uyulması noktasında önerilerde bulundu.
Hendek  İlçe Sağlık Müdürlüğü toplumun sağlık eğitimi ve sağlık düzeyini yükseltici etkinliklerine 2021 yılı içinde hazırladığı bir program dahilinde devam edecek. Pandemi koşulları nedeniyle uzaktan eğitim ve You Tube kanalı üzerinden oluşturduğu “Hendek ISM Kanal “ üzerinden gerçekleştirdiği çalışmalarda toplumun tüm yaş guruplarına yönelik yayınlarla  sağlık düzeyini yükseltmeyi amaçlıyor. Hazırladığı video çalışmalarda ve online konferanslarla toplumun beden ve ruh sağlığına yönelik paylaşımlarda bulunuyor. Tüm Hendek halkını paylaşılan bu çalışmaları izlemeye ve sağlıklarına özen göstermeye davet ediyor.
Bu arada Koruyucu önlemlere yönelik denetimler sürmekte ve çevre sağlığı ile ilgili çalışmalar  da süreklilik arz etmektedir.