Hendek Vadi Emlak
Hendek’te hizmet verdiğimiz haberhendek.com sitemiz köşe yazarı SAÜ Eğitim Fakültesi Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik bölümü Öğretim Üyesi Doç.Dr.Mustafa Koç 25 yıllık deneyimlerini kaleme aldığı köşe yazılarını kitap haline getirdi.

Yazdığı köşe yazılarını kitap haline getiren Doç.Dr.Mustafa Koç “Hayatı “Evet Ama” Formülü ile Yaşamak”adlı kitabı kütüphanelerde yerini aldı.

Hayatı “Evet Ama” Formülü ile Yaşamak

Adını içinde yer alan bölümlerin birinden alan kitap,  25 yılı aşkın bir süredir psikolojik danışmanlık alanına, yaptığı araştırmalar ve deneyimleriyle katkı sağlayan bir akademisyenin kaleminden çıktı.

Kitap aracılığıyla Doç. Dr. Mustafa Koç karşılaştığı ihtiyaç durumlarını alandaki uzun yılların verdiği deneyimiyle harmanlayarak okuyucuya ruh sağlığı konusunda bir yol haritası sunmaktadır. Okuyucuyla sohbet edermiş gibi yazılan yazılar, samimi bir ortamda, bir uzmanla sohbet etmenin verdiği keyfi okuyucuya tattırmaktadır. Kitapta genel ruh sağlığı,aile olma ve çocuk yetiştirme, bireysel farkındalık gibi konularda doyurucu ve pratik bilgilere rahatlıkla ulaşılabilmektedir. Yapılan yanlışları fark ettiren, aynı zamanda doğruları pekiştiren hikaye, metafor ve örneklerle sıkça karşılaşılmaktadır. Yazar,kitap genelinde yetişkin, çocuk, aile, toplum kısaca genel anlamıyla ruh sağlığından bahsederken, yaşanılanlardan ziyade bu durumlara karşı bireylerin aldıkları önlemlerin problemlere neden olduğuna dikkat çekmektedir. Somutlaştırmalar yardımıyla yaşantıların olası sonuçlarını ele alarak çok yönlü bir bakış açısıyla sonuçlarını tartışmaktadır. Özet olarak kitap koruyucu, önleyici ve zenginleştirici yazılarla okuyucuya ruh sağlığı alanında güvenilir bir destek niteliğindedir.

SAÜ Eğitim Fakültesi Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik bölümü Öğretim Üyesi Doç.Dr.Mustafa Koç yazdığı Kitap Tanıtımı ;  Hayatı “Evet Ama” Formülü ile Yaşamak adlı kitabını almak isteyenler Sakarya Üniversitesi Hendek Eğitim Bilimleri Enstitüsü Yayınlarından ulaşabilirler.

Deneyimlerini kitaplaştıran Doç.Dr.Mustafa Koç  “Hayatı “Evet Ama” Formülü ile Yaşamak”adlı kitabını Adapostası gazetesi Hendek Temsilcisi ve Haberhendek sitesi editörü Mehmet Kavis’e hediye etti.

Haberhendek ailesi olarak değerli hocamız Doç.Dr.Mustafa Koç’a başarılarının devamını dileriz.