Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, koornavirüs mücadelesi kapsamında ek tedbirlerin alındığını belirtirken bazı tedbirlerin de genişletildiğini ifade etti.
Erdoğan’ın açıklamalarından satır başları; 20 yaş altına sokağa çıkma yasağı, Marketler ve Pazar yerlerine Maskesiz girilmeyeceği ve maskesiz çalışılmayacağı, 10 kişi üzeri işçi çalışan yerlerde maskesiz çalışılmayacağı ve Büyükşehirlere giriş çıkışların yasaklandığı belirtildi.

İşte Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın açıklamalarından öne çıkan başlıklar;
Sakarya'ya giriş çıkışlar yasaklandı
Attığımız adımlara yenilerini ekliyoruz diyen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bu gece itibarıyla 30 Büyükşehir ve Zonguldak İlimizi araç giriş çıkışına kapatıyoruz. Büyükşehirlere araç giriş çıkış yasağını 15 gün süreyle uygulayacağız.
20 yaş altına sokağa çıkma yasağı
Bir başka tedbirimiz Ülkemizin tamamında sokağa çıkma kısıtlamasını 20 yaş altı için de getirmektir.
Maske takmak zorunlu
Yarından itibaren pazar yerleri, market gibi tüm alanlarda maske takması zorunlu olacaktır. Türkiye genelinde insan hareketliliğini azaltmak için gereken tedbiri almayı sürdüreceğiz. Gereken ilave tedbirler yarından itibaren alınıp uygulanabilecektir.
Temel kurallara uyalım
Bilim Kurulumuz hastalığımızın gelişimini anbean takip ediyor diyen Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı olarak biz de Bakanlığımızı ve Kurumlarımızla birlikte tüm gelişmeleri göz önünde bulundurarak kararlarımızı alıyor ve uygulamaya geçiyoruz, beklentimizin tüm bireylerin kendi kararlarını uygulamasıdır ifadelerine yer verdi.