Hendek İnşaat Tadilat
Hendek 2. OSB Müteşebbis Heyeti toplantısından önemli bir karar çıktı. Heyet,Güney Koreli Donghee Industry firması Hendek 2. OSB’de 80 bin metrekare alan üzerine 30 milyon Euro’luk yatırım yapacak. Firma 2. OSB’de otomotiv yan sanayii malzemeleri üretecek.

Donghee Industry, Hendek 2. OSB’de Hendek 2. OSB’de 80 bin metrekare alan üzerine 30 milyon Euro’luk yatırım yapacak. Firma 2. OSB’de otomotiv yan sanayii malzemeleri üretecek.

Yer tahsisi yapıldı

Toplantıda 2. OSB’nin durumu değerlendirilirken, denetleme kurulu raporları ibra edildi. Ayrıca 2011 yılı faaliyet raporu ve bilançosu ibra edilirken, 2012 tahmini bütçesi ve yatırım programı da görüşüldü. Müteşebbis heyeti toplantısında Hendek için önemli bir yatırımın da önü açıldı. 2. OSB’de yatırım için yer almak isteyen Güney Koreli otomotiv devi Donghee Industry Co. adlı firmaya 80 bin metrekarelik yer tahsisi yapıldı.

Dev üretim tesisi

Güney Koreli firma 2. OSB’de ilk etapta kuracağı fabrikada 2013 temmuz ayında üretime geçecek. 30 milyon Euro’luk yatırım yapacak olan firma, 20 bin metrekarelik kapalı alana sahip bir tesis inşa edecek. Bu tesiste başta Hyundai, Kia ve Volkswagen olmak üzere otomobil firmalarına yakıt tankı, pedal ve sanroof sistemleri üretilecek.

Otomobil de üretiyor

Müteşebbis heyet toplantısı öncesi 2OSB’de yer almak için öneride bulunan Donce Kore’li firma yetkilileri 2.OSB’de Kia ve Hundai yan sanayi Otomotiv sektörü ile ilgili yer alma girişimlerini dile getirmek için öneri de bulunuldu. Kore, Çin, Almanya, Çek Cumhuriyeti, Slovakya ve Rusya’da tesisleri bulunan Donghee Industry firması ayrıca Morning ve Picanto markalarıyla otomobil de üretiyor.