Hendek Vadi Emlak

Geçtiğimiz günlerde Dikmen Mahallesi Muhtarı Menderes Ayvaz beraberinde Hendek İtfaiye Amiri ile birlikte Dikmen Mahallesi için bir adet İtfaiye aracı ve Hendek Belediyesi için bir adet Ambulans almak amacı ile Almanya’ya gitmiş ve Dikmen Muhtarı Menderes Ayvaz tarafından bürokratik işlemlerinin halledilmesinin ardından Mahalle halkına müjde vermek amacıyla kendisine ait sosyal medya hesabından duyuru yapmıştı.

Yapmıştı yapmasına ama ortada gerçekliği olmayan durumlar vardı ve Vatandaşlar ilçemizde yayın yapan yerel bir internet sitesinin yaptığı haber dolayısıyla yanlış bilgilendirilmişti.

 

Peki, neydi bu yanlışlar?

Varan 1; İtfaiye aracının haberde sıfır olarak lanse edildiği fakat aracın sıfır Kilometre olmadığı, 1983 model ve boş olarak teslim edildiği ve bu konuda kimse ile herhangi bir bilgi paylaşılmadığı.

Varan 2; Ambulans Menderes Ayvaz tarafından Dikmen Mahallesine değil Hendek İtfaiye Amiri tarafından yapılan Bürokratik işlemlerin ardından Hendek Belediyesine alındığı.

Evet, yanlış duymadınız. Bizleri birçok sefer kopyala yapıştır haber yapıyor diye eleştirenler kendi kuyularına kendileri düştü.

Şöyle ki, Hendek İtfaiye Amiri ve Dikmen Mahalle Muhtarı Menderes Ayvaz’ın sosyal medya hesaplarında paylaştıkları resimleri bilgi almadan fakat arandıkları ve bilgi alındığı söylemleri ile Vatandaşları yanlış bilgilendirerek haber servisi yapılmış, ilk haberde yapılan yanlışlar yetmemiş ikinci yapılan asılsız haber ile birlikte asparagas haber tescillenmiştir.

Olayın canlı şahitleri Ayvaz ve İtfaiye amirinin sosyal medya hesaplarından yaptıkları paylaşım ve duyurular ile yanlışı düzeltmek adına yapılan haberlerin asparagas olduğunu ispat edercesine gün yüzüne çıkarttı.

Sanıyoruz ki Ayvaz ve Amirin son paylaşımları birilerinin farkında değil...

Yayın hayatına başladığımız günden itibaren doğru ve tarafsız olduğumuz konusunda sesimizi duyurmaya çalışmış fakat birçok kez asılsız ithamlarla yargılanmıştık.

Simdi soruyoruz halkımıza; birçok kez asılsız ithamlarla yargılanmış tu kaka ilan edilmiştik.

Şimdi söz sizde karar sizin. Kim haklı? Kim haksız?

Kamuoyuna Saygılarımızla...