CHP İlçe Başkanı Nihat Bayraktar kongre sonrası ana muhalefet partisinin temsilcisi olarak hızlı giriş yaptı. Açıklamalarda eleştirilerine yer verdi. Doğru yerde ve doğru zamanda yapılan eleştiri görevde olan Başkanın eksikliklerinden kurtulmasına teşvik eder. Eleştirmenize sözüm yok. Muhalefet herşeye muhalefet demek değildir. Eleştirilerinizin yanı sıra yapılan güzel şeylere de teşekkür etseniz. Vatandaşların da daha çok takdirini toplayacaksınız. Bu benim düşüncem.

Gelecek Partisi İlçe Başkanı Musa Akıcı uzun yıllardır siyasetin içerisinde. Doğruyol Partisi ve Demokrat Parti İlçe Başkanlığı görevlerini yaptı. Ancak ne ilginçtir ki, DYP ve DP’de ilçe başkanlığı yaptığı dönemlerde, Ali İnci’nin de Belediye Başkanlığı yaptığı dönemlerde hiçbir açıklaması olmayan, eleştirisi olmayan tabiri caizse Dut yemiş bülbül gibi suskun olan Musa Akıcı bu sıralar açıklamaları ve eleştirileri ile en ön sırada yerini koruyor.

Sormadan geçemeyeceğim. Bugüne kadar Hendek’te Belediye yokmuydu? Belediye Başkanı yokmuydu? Neden o dönemlerde sustun. Şimdi seni bu kadar konuşturan kim veya kimler? Seni bu kadar konuşturan şeyin nedeni nedir?

AK Partide ise iki adaylı bir kongre yaşandı. Hendek ilkleri yaşamaya devam ederken atama ile mevcut Başkanlığı yürüten Hasan Serdar Baykal ezici bir üstünlükle İlçe Başkanı oldu. Bu kongre eski Başkanların da hesaplaşmasına ön ayak oldu. Eski Belediye Başkanı Ali İnci Kongrenin kazanan tarafında yer alırken, Aday olan Eski Kurucu ilçe Başkanı ve 10 yıl İlçe Başkanlığı görevi yapan Şenay Sakal ile 7 yıl İlçe Başkanlığı ve Belediye Başkan Adayı olan Ali Kemal Sofu ise hezimete uğradı. Kısacası şunu diyebiliriz. İnci’nin Fendi, Sakal ile Sofuyu yendi.

MHP İlçe Başkanı Burhan Namlı ise daha önceki Yönetimine yeni isimler ekleyerek İlçe Başkanı oldu. Babaoğlu’nun MHP’ye geçmesi ile Namlı’nın yükü bir o kadar daha arttı. Gerçi Namlı seçim sürecinde daha büyük bir yükün altına girmiş ve o dönemi çok güzel geçirmişti. Şimdi Hendek için hizmet etme yolunda Belediye Başkanı Babaoğlu ile birlikte çok güzel işlere hizmet edeceğini düşünüyorum.

Pinokyo konuştukça burnu uzuyor.

Pinokyo, gazeteciliği bırakıp avukatlığa başlamış. Bir gazeteci olarak AK Parti ilçe kongresi öncesi düşüncelerimi kaleme aldım. Yazdığım yazıda kongre ile ilgili düşüncelerimi belirttim.

Yazdığım yazıyla ilgili AK Parti cephesinden bir açıklama gelmezken, Pinokyo kendisine vazife çıkartarak cevap yazdı.

Pinokyo bana partili ve yandaş gazeteci suçlaması yapıyor.

Beni algı yapmakla suçluyor.

Keşke Pinokyo bu suçlamaları yapmadan önce aynanın karşısına geçip, kendine bir baksaydı.

Bana partili gazeteci diyen Pinokyo yıllardır Ali İnci'ye hizmet ediyor.

Bana yandaş diyen Pinokyo, Moldovya gezisine Ali İnci ile birlikte gitti. Orada ne yaptığını sormuyorum kendisine, nihayetinde özel yaşamına karışamam!

Allaha şükürler olsun, ben Pinokyo gibi belediyenin kamu tarifeli telefon hattını kullanmadım.

Senin gibi bilboardların efendisi de olmadım!

Belediyeye yüksek miktarlarda faturalar kesip, ticarette yapmadım!

Yıllarca Ali İnci için Siyasi algı oluşturmaya da çalışmadım.

Sen ne yazarsan yaz, Hendek halkı kimin yandaş kimin algı yaptığını iyi biliyor.

Senin bana neden saldırdığını iyi biliyorum…

Sadece ben değil, Hendek halkı da biliyor!

Belediyeden sana uzanan ticaret hortumu kesilmeseydi, sen bu kadar hırçın olmazdın!

Seni dikkate almıyorum, bundan sonrada dikkate almayacağım, hadi başka kapıya…

Ey Pinokyo!

Yakında sokağa çıkamayacak hale geleceksin, çünkü yalanların yüzünden burnun çok uzadı…