Haber İçin Gittiği Bölgede Mahsur Kaldı

Oxijen Medya bünyesinde görev yapan kardeşimiz ve meslektaşımız İsa Keleş dün Cumayeri'nde meydana gelen sel felaketi nedeni ile haber takibi için gittiği Dokuz Değirmen Köyü'nde mahsur kaldı. Keleş ve beraberindeki 8 kişi Ankara'dan gelen helikopter ile kurtarıldı.

MELEN TAŞTI

Dün akşam saatlerinde etkili olan ve yer yer su baskınlarına sebep olan yağış, öğlen saatlerinde Kocaali’de yeniden etkisini gösterdi. Sağanak Yağış sebebiyle Melen Deresi taşınca Kocaali ile Akçakoca yolu üzerinde bulunan Melenağzı Mevkiinde yol sular altında kaldı. Yağışın devam ettiği bölgede vatandaşlar mahsur kalırken balıkçı barınaklarını da su bastı.

 

ULAŞIM YOK

Öte yandan Kocaali ile Hendek arasında ulaşımın sağlandığı Çam Dağı yolunda da yoğun yağış sebebiyle toprak kayması yaşandı. Yol trafiğe kapanırken araçlar geri dönmek zorunda kaldı. Kocaali’ye bağlı bazı mahallelere de ulaşım sağlanamazken heyelan sebebiyle elektrik direkleri devrildi. Birçok mahalleye elektrik verilemediği öğrenildi.

 

GECEDEN BERİ KAYIP

Düzce’ye bağlı Akçakoca İlçesi Uğurlu Köyü’nde dün akşam saatlerinde evden ayrılan 1 şahsın 100 büyükbaş hayvanla birlikte kaybolduğu öğrenildi. Uğurlu Köyü tamamen sular altında kalırken Akçakoca’ya bağlı Arabacı Köyünde ise köprü yıkıldı. Akçakoca ilçe merkezinde de sel sebebiyle çok sayıda araç kullanılamaz hale geldi, ev ve işyerlerini su bastı.