Hendek İnşaat Tadilat

Hüseyin Uslu ve Ali İhsan Ayar ortaklığı ile açılan Meşhur Saffet Islama Köfte Sakarya Hendek’ten sonra şimdi de Rüzgarlıbahçe’de açıldı.

Eski Fenerbahçeli Adapazarı doğumlu futbolcu İlker Yağcıoğlu’nun da katıldığı açılış Muhammed Küçükkonuklar’ın duası eşliğinde Kaymakam Ahmet Katırcı, Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek ve Beykoz Belediye Başkan Yardımcısı Hanefi Dilmaç, Beykoz Belediye Başkan Yardımcısı Salim Öztürk, Beykoz Belediye Başkan Yardımcısı Muharrem Kaşıtoğlu, Başkan Danışmanları Erdoğan Coşkun Çap, Nevin Çalışkan, Yahya İpek, Mustafa Çelikbilek, Beykoz İlçe Milli Eğitim Müdürü Kazım Bozbay, Çubuklu Muhtarı Hüsnü Kolcu, Rüzgarlıbahçe Muhtarı Sedat Altun, Meclis üyesi Şahin Emanet, AK Parti Beykoz İlçe Başkan Yardımcısı Zafer Aslan’ın katılımı ile gerçekleşti.

1943’DEN BUGÜNE GELEN LEZZET…

8 Ekim 1912 – 30 Mayıs 1913 tarihleri arasında gerçekleşen Balkan harbinden sonra takas usulü ile ailesiyle Sakarya Hendek’e yerleşen Saffet Uslu 1943’de Hendek’ te Sakarya’nın meşhur Islama Köftesini yapmaya başlamış. Köfteci Saffet ismi ile 1943’den bugüne lezzet ve kalitesinden hiç ödün verilmeyen işletmede babadan sonra oğullar devralmış işi. Sakarya Hendek’ten sonra Rüzgarlıbahçe Medistata karşısında açılan Köfteci Saffet’in Meşhur Islama Köftesi Beykozlularla buluştu.

Haber: Beykoz Olay