Hendek İnşaat Tadilat
Türk Kızılay’ı, ülkemizdeki Suriyeli çocukların üşümemesi ve açlıkla mücadele etmemesi için başlattığı yeni kampanya Sakarya’dada start aldı.

 

Kızılay Erenler Şube Başkanı İsmail Ergül, genel merkez kapsamında başlatılan yardım kampanyası ile ilgili açıklama yaptı. Başkan Ergül, “Hepinizin bildiği gibi, Suriye İnsani Yardım Operasyonu kapsamında Türk Kızılay’ı, ülkemize gelen ve kurulan konaklama merkezlerinde yerleştirilen Suriyeli vatandaşların barınma, çadır, battaniye, ısıtıcı, yatak, Çadır içi malzemeler, gıda, hijyen malzemesi, giyim malzemesi gibi temel insani yardım ihtiyaçlarının karşılanması ve dağıtımı görevini üstlenmiştir” dedi.

 

Ergül, “Suriye’deki iç karışıkların mağdurlarına ve özellikle de çocuğa, Türkiye’deki kamu kuruluşları ve sivil toplum kuruluşlarının oluşturduğu ‘İnsani Yardım Platformu’ elini uzatıyor. Bu kapsam da Türk Kızılayı’nın da içinde yer aldığı platform tarafından ‘Sana İhtiyacım Var’ isimli yardım kampanyası başlatılacaktır” diyerek, çağrıda bulundu.

 

“Türk Kızılay’ı tarafından yürütülecek bu kampanyayla, Türk milletinin merhamet elini, savaştan etkilenmiş ve yerlerinden edinmiş Suriye’deki mağdurlara bu soğuk kış günlerinde hiçbir ayrım gözetmeksizin destek vermeye devam edecektir” diyen Başkan Ergül, “Bu kapmanla ile bir kez daha yardımsever halkımıza, savaş mağduru Suriyeli çocuklar için yardım çağrısında bulunuyoruz” dedi.

 

Ergül, Sakarya halkı, savaş mağduru Suriyeli çocuklara umut olmak için başlatılan bu kampanya da Türk Kızılay’ı ailesini gücünü ve büyüklüğünü göstermek için kampanyaya destek vereceğinizden eminiz. Yapılacak yardımlar, genel merkezimize, tüm banka şubelerinde Kızılay hesabına, PTT şubelerine, Kızılay posta çeki kullanılarak veya Erenler Kızılay ve tüm şubelerimize yapılabilir. Bunun yarı sıra 168 çağrı merkezi ve 2868 SMS bağış hattına mesaj atarak 5 lira yardımla bulunabiliriz” dedi.