Hendek İnşaat Tadilat
 Sağlık Bakanlığı vatandaşa damacanalarda sağlığa zararlı pis su içiren firmaları açıkladı. Listede Sakarya’dan EDK Lara, Hünkar, Revan, Buzdağı, Kardelen ve Nida markaları da var.

 

SAĞLIK ŞARTLARI

Sağlık Bakanlığı ülke genelinde damacana su üretimi yapan 254 firmanın denetlendiğini ve alınan su numunelerinin analiz edildiğini açıkladı. Analizler sonucu 114 üründe uygunsuzluk tespit edildi, 15 markanın damacana suyu şartlara uygun bulunmadı. Kamuoyunun günlerdir merakla beklediği su markalarının ismi açıklandı.

İŞTE O MARKALAR

'Gençsu', 'Karlık Madran', 'Alka Madran', 'İvriz Su!, 'Beysu', 'EDK Lara', 'Hünkar', 'Revan', 'Buzdağı', 'Kardelen', 'İdeal', 'Hazar Vox Nida', 'Bahçeayran', 'Esensu Özayran', 'Kabalak'. Bakanlık uygunsuzluk tespit edilen firmaların tesislerinde üretimi geçici olarak durdurdu ve cezai işlem uyguladı.

SAKARYA’DAN 6 MARKA

Bakanlığın açıkladığı kirli su satan markalar listesindeki Sakarya ile ilgili çarpıcı bir gerçek de ortaya çıktı. Vatandaşa kirli su içiren 15 su markasından 6’sı Sakarya’da üretim yapıyor. EDK Lara, Revan, Buzdağı, Kardelen ve Nida su markaları Sapanca, Hendek ve Geyve’deki tesislerinde damacana su dolumu gerçekleştiriyor.