Hendek Vadi Emlak

Hendek Dikmen’in Kış Sporları Merkezi ilan edilecek olmasını değerlendiren Mahalle Muhtarı Menderes Ayvaz, “Projeyi sabırsızlıkla bekliyoruz. Dikmen yılın 12 ayında turizme açık kalabilecek keşfedilmemiş bir bölge” dedi

ZİYARET

Hendek Dikmen Mahalle Muhtarı Menderes Ayvaz, gazetemizin Hendek temsilcisi Kadir Kazın ve muhtarlık azaları Nevzat Pala, Fazlı Köroğlu, Ercan Ark, İsmet Hal ile birlikte gazetemizi ziyaret etti. Dikmen’in kış sporları merkezi ilan edilmesi kararı bölgede heyecan yaratırken, Muhtar Ayvaz görüşlerini paylaştı.

MUSTAFA İSEN

AK Parti Sakarya Milletvekili Mustafa İsen’e teşekkür eden Ayvaz, “İsen davetimizi kırmayıp Dikmen’de inceleme yapmıştı. Dikmende organik fındık bahçelerimiz var. Arıcılık, meyvecilik, hayvancılık var.Dikmen Düzce, Bolu ve Sakarya’nın birleşmiş olduğu bir noktada bulunuyor” diye konuştu.

HAYAT BULACAK

Bölgenin önce turizm bölgesi ardından da Kış Sporları Merkezi ilan edilmesi hakkında yürütülen çalışmaları değerlendiren Ayvaz, “Biz bu proje nedeniyle çok heyecanlandı. Hem bölgemiz hemde şehrimiz için büyük bir avantaj olacak. Bu zamana kadar keşfedilmeyen bir bölge hayat bulacak” diye konuştu.

TALEPLER

Taleplerini sıralayan Ayvaz, mevcut yolun günün şartlarına göre revize edilerek kullanılması gerektiğini anlatarak, “ İlk etapta kamulaştırmaya ihtiyaç duyulmayacak. Çünkü vatandaşın arazileri aşağıda kalıyor. İleride alan genişletilmek isterse vatandaş yerleri alınabilir. Veya vatandaş kendisi özel tesis yapar, yara tesislere yerini satabilir” dedi

Dikmen’in yaz/kış turizme açılabilecek bir yer olduğuna dikkat çeken Ayvaz, “Kış ayları dışında yazın bu bölgede kamp başta olmak üzere bir çok aktivite yapılabilir. Hava açık olduğunda sapanca gölü bile görülüyor.  Projenin hayata geçmesini sabırsızlıkla bekliyoruz” dedi.

 

Kaynak: Bizim Sakarya Gazetesi