Hendek Vadi Emlak
Hendek Belediyesi Kentsel Dönüşüm projesi kapsamında Kemaliye Mahallesinde anlaşmaya vardığı vatandaşların binalarını boşaltmaların ardından yıkım  başladı.

Kentsel Dönüşüm projesinde Hendek Kemaliye mahallesinde anlaşmaya vardığı vatandaşların evlerini boşalttı.Aileleri başka evlere yerleştiren Hendek Belediyesi boşaltma işlemlerin tamamlanması ile birlikte Hendek Belediyesi yıkımını gerçekleştireceği evlerin malzemelerini sökmesinin ardından yıkımı başlattı.

Sakarya Hendek ile birlikte İstanbul (Gaziosmanpaşa, Bağcılar, Bayrampaşa), Diyarbakır (Suriçi), Rize (Merkez), ve İzmir (Karşıyaka) olmak üzere 5 il 7 merkezde gerçekleşecek olan kentsel dönüşüm projesine “Kemaliye Mahallesi Kentsel Dönüşüm” 6 Nisan Cumartesi günü saat 15.00’te Başbakan Tayyip Erdoğan İstanbul Gaziosmanpaşa’dan canlı yayınla bağlanarak start verecek.

 6 Nisan Cumartesi günü saat 15.00’te  yapılacak Hendek’teki programa Sakarya Valisi Mustafa Büyük başta olmak Sakarya milletvekilleri, AK Parti Sakarya İl Başkanı Recep Uncuoğlu, Sakarya Büyükşehir Başkan Vekili Osman Aydın, protokol üyeleri ve vatandaşlar katılacak. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile Hendek Belediyesi tarafından Kemaliye Mahallesi’nde gerçekleştirilecek olan kentsel dönüşüm çalışması 6.3 hektar alanda gerçekleşecek.