Hendek Vadi Emlak

Kemaliye Mahallesi Komisyon Başkanı Muhammet Üstündağ “ Mahallemizde büyük sıkıntı var. Vatandaşlar bize gelerek, biz neyi bekliyoruz. Yeni bir projemi bekliyoruz. Bizi yerlerini verenlerle kesinlikle karıştırmayın. Biz onlardan ayrıyız. Bize net bir cevap verirseniz bizde mahalle sakinlerimize bunu anlatalım diyerek akıbetlerinin ne olacağını sordu.

Ocak ayından sonra görüşmeler başlayacak

Meclise Başkanlık yapan Hendek Belediye Başkanı  İrfan Püsküllü ise “ Biz kesinlikle Kentsel dönüşüme devam edeceğiz. Binalara en kısa sürede başlayacağız. Burada projeyi bitirmeden sizlerin karşısına çıkma şansımız yok. Proje ile ilgili çalışmaları yapıyoruz. Maketi göreceksiniz. Burada vatandaşımız kazansın, Hendeğimiz kazansın istiyoruz. Gerekiyorsa Belediye zarar etsin. 7- ve 8 kat olan binaları 5 kata düşürüyoruz. Burada ofis kuracağız ve Ocak ayından sonra komisyonumuz vatandaşlarımızı çağırarak görüşmelere başlayacağız.

Hendek Belediye Meclis toplantısı öncesi söz alan MHP Grup Sözcüsü Hüdaverdi Bahadır “ Kemaliye mahallesi Kentsel Dönüşüm alanından bulunan bina veya arsalarla ilgili süreç tamamlanana kadar tüm şerhlerin kaldırılmasını talep etti.