Doğalgaz boru hatlarının 2009 yılında döşendiği sokak, o tarihten bugüne asfalt yapılmayı bekliyor. Üniversiteye, stadyuma, pazar yerine, Rasim Paşa Camisine gidip gelen vatandaşların kullandığı bu sokak, ana caddelere çıkan iki tarafı da yeni kaldırımların seviyesi altında kaldığından en ufak yağışlı havada göle dönüyor. Sokaktaki çukurlar araçların lastik boyuna ulaşmış.

 Mahalle sakinleri “Sokak başındaki çöp konteyneri yerinden alınıp stadyuma koyulduğundan, sokak içindeki aydınlatma direği altı çöplük haline gelmiştir. Belediyemiz görevlilerine talebimiz üzerine, daha önce bu sokağa girmeyen atık toplama aracı haftada 3-4 kez bu sokaktan çöpleri almaktadır. Fakat yoğun yaşam alanı olduğundan sokak temizliği yetersiz kalmakta, çöplerin açıkta insan ve çevre sağlığını etkilememesi için sokak başına çöp konteyneri koyulması gerekmektedir.

 Şu an aydınlatma direği altına atılan çöpler, fare, karga, kirpi, kedi, köpek gibi hayvanlara ev sahipliği yapması nedeniyle özellikle çocuklar tehlike altındadır. Bu mevsimde bile kapı ve pencerelerimizi oluşan sinek sürüleri ve kötü koku nedeniyle açamamaktayız.

 Sokak sakinleri olarak bu bölgede yaşayan vatandaşların çöplerini, konteyner koyuluncaya kadar bir arka sokaktaki konteynerlere atmalarını rica ediyoruz.

 Aylar önce bu sokak ile ilgili fotoğraflı yardım dilekçemizi verdiğimiz belediyemizden yardım beklediğimizi ilgililere saygı ile duyuruyoruz” ifadeleri yer aldı.