Hendek İnşaat Tadilat
Hendek’de yapımı devam eden Kentsel Dönüşüm Projesine Kemaliye Mahalle sakinlerinin tepkisi çığ gibi büyürken, sorunun çözümü noktasında ilçe Kaymakamı devreye girdi.

Hendek Kemaliye Dayanışma Forumu tarafından sosyal medya üzerinden yapılan duyuruya göre, İlçe Kaymakamı ile yapılan görüşme neticesinde, ev sahiplerinden oluşan bir komisyon kurulması kararlaştırılırken, kurulacak komisyon ile Belediye Başkanının, Kaymakam tarafından, 17 Kasım’da yapılacak bir toplantıda bir araya getirileceği açıklandı.

 

Sosyal medyadan duyurdular

 

Hendek Kemaliye Dayanışma Forumu sosyal medya üzerinden, İlçe Kaymakamının arabuluculuk edeceğini şu cümlelerle duyurdu:

“Bugün itibariyle, Kaymakam Bey ile yapılan görüşmenin ardından, ev sahiplerinden temsilci bir komisyon oluşturulmuştur. Kaymakam Bey, 17.11.2014 Pazartesi günü Belediye Başkanının da katılmasını sağlayacağı bir toplantı ile tarafları bir araya getireceğini belirtmiştir.”

 

“Bayrak eylemi”

 

Öte yandan Kemaliye Mahallesi sakinleri tarafından, Kentsel Dönüşüm Projesini protesto etmek üzere evlere bayrak asma eylemi başlatıldı. Kampanya çerçevesinde Kemaliye Mahallesinde çok sayıda eve Türk bayrağı asılırken, Hendek Kemaliye Dayanışma Forumu tarafından sosyal medya üzerinden “bayrak asın” çağrısı yapıldı.

Forum tarafından yapılan çağrı şöyle:

“Sevgili Hendek'liler ve Kemaliye'liler;

Gelin, direnip ayakta duran evlerimizi, mahallemizi, şanlı bayrağımızla gelin gibi süsleyelim.

Hemen şimdi, saat 11:00'deki toplantı öncesi, "İPTALE KADAR BAYRAK" kampanyası başlatarak, baskı ve zulme karşı koymanın sembolü olan bayrağımızı her yere asalım. Buradan da fotograflarını çekip paylaşalım.

Haksız açılan davalar ve Kemaliye Kentsel Dönüşüm projesi yazılı olarak iptal edilene kadar da indirmeyelim.

Fotoğraflarınızı bekliyoruz.”

 

“Amacımız siyaset de, kargaşa da değil”

 

“Amacımız ne siyaset, ne de kargaşa yaratmak. Sadece sorularımıza muhatap bulabilmek” diyen Forum, sosyal medyada yayınladığı mesajlarında “Bütün Kemaliye Mahallesi kırmızı beyaz olana kadar durmayacağız. Lütfen paylaşalım, çevremizi haberdar edelim” ifadelerini kullandı.

 

(Haber Hülya Sürücü)