Hendek İnşaat Tadilat
Türkiye 30 Mart yerel seçimlerini geride bıraktı.Çok şükür kibirçok yerden yaşanan kötü olaylar Hendek te yaşanmadı.Seçim kazasız belasız atlatıldı.47 bini aşkın seçmenin oy kullandığı seçimlerde kıran kırana mücadele son ana kadar sürdü.

Oyların %51'ini alan AK Parti Hendek’te ipi göğüsleyerek belediye başkanlığını kazandı. MHP ise genç, dinamik ve herkesin beğenisini toplayan Turgut Babaoğlu ile seçimlerde büyük bir başarı sağladı. Oyların %44 ünü alarak aslında seçimlere damgasını vurdu.

Tabi insanlar adayın kişisel özelliklerinin yanında, hem yapılan hizmetlere hemde yapılan yanlışlıklara karşı güçlü bir mesaj verdi.İnsanlar Ali İncinin bu güne kadar yaptığı hizmetleri göz ardı etmedi.Ama Ali İnci’ye ben “buradayım kendini herşeyin üzerinde görme” diyerek uyardı.

Hendekte yapılan özellikle 18.madde uygulamasındaki rahatsızlıklar,kentsel dönüşüm ve imar alanları aslında seçmenin Hendek’teki oyunu belirleyen en önemli unsur oldu.

Hendek merkezdeki vatandaşlar Ali İnci’yi seçmedi. Seçim sonuçlarına göre merkez Ali İnci’ye 1000 aşkın oy fark atarak artık onu istemediğini açıkça ortaya koydu.

Köyler ise büyükşehir yasasından sonra ilk defa seçimlerde Hendek Belediye Başkanlığı için oy kullandı.Tüm Türkiye’de olduğu gibi Hendekte de seçimleri aslında ne Ali İnci ne de Hendek AK Parti ilçe teşkilatı kazandı.Seçimleri Başbakan kazandı.

Çünkü sonuçları değerlendirdiğimizde köylerden gelen oyların çoğu başbakana dolayısıyla AK Parti’ye verilen oylar olduğunu açıkça görüyoruz.

MHP ye gelince hem adayları hem de teşkilatı çok çalıştı. Önceki yerel seçimlere göre büyük oranda arttırarak Hendek’te aldıkları oy oranlarının hayli üstüne çıktı. Hendek genelinde aldığı %44, merkezde ise aldığı% 50 oyla   şunu rahatlıkla söyleyebiliriz ki Turgut Babaoğlu seçimlerin aslında kazananı oldu.

Sonuç olarak seçimlerde, Ali İnci belediye başkanı olmasına rağmen her yerde söylediği %85’lik oya ulaşamaması ve Hendek Merkezde kaybetmesi nedeniyle seçimlerin aslında kaybedeni oldu.Zaten bu durumu yaptığı hem balkon konuşmasında hem de kişisel görüşmelerinde açıkça belirtmektedir.

Turgut Babaoğlu ise hem gönülleri kazanarak hem de Hendek merkezde Ali İnci’ye fark atarak, belediye başkanı olamamasına rağmen seçimlerin kazananı oldu.

Seçmen bu sonuçlarla mevcut belediye başkanına, başkanlığını sadece yaptığın projelerle değerlendirmiyorum. Benimde görüşlerimi düşüncelerimi ve haklarımı koru.Hendek’te sadece senin yakın çevren yaşamıyor.Herkese ve her kesime eşit mesafede dur. İnsanları kırmadan dökmeden gönüllerini almasını bil. Aksi takdirde natifim var dedi.

Turgut Babaoğlu’na da çizgini bozmadan devam et.Seni sevdik ve senin samimiyetine inandık. Çalış, mücadelene devam et. İnsanlara kendini daha iyi anlat, köyleri unutma diyerek aslında herkese büyük bir demokrasi dersi verdi.

Haberhendek ailesi olarak bizlerde bu seçimlerde kazananları tebrik ediyor, başarılar diliyoruz. Siz saygıdeğer Hendeklilere ’de sevgi ve saygılarımızı sunar mutluluklar dileriz.

 

TOPLAM OY

MHP

AKP

CHP

 

GENEL

 

MAHALLE KULLANILAN OY

24.880

54%

49%

5%

 

MHP

43%

KÖY KULLANILAN OY

21.945

31%

53%

4%

 

AKP

51%

KULLANILAN OY

46.825

 

 

 

 

CHP

5%

 

 

 

 

 

 

DİGER

1%

 

 

 

 

 

 

 

 

Satır Etiketleri

MHP

AKP

CHP

DİĞER

TOPLAM

FARK

 

MAHALLE

13.334

12.238

1.321

299

27.192

1.096

 

KÖY

6.877

11.655

897

204

19.633

-4.778

 

Genel Toplam

20.211

23.893

2.218

503

46.825

-3.682